“200 dni Napoleona od Pułtuska do Tylży 1806-1807″, pr. zbiorowa

30.05.2009 
Kategoria: PWR SA, spotkanie, książka


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“200 dni Napoleona od Pułtuska do Tylży 1806-1807″; Andrzej Nieuważny, Krzysztof Ostrowski, Lech Majewski, Tomasz Stępień; Wyd. PWR SA & AH Pułtusk (2008) :: Prezentacja książki.

Album przedstawia decydujący, a ciągle mało znany fragment kampanii 1806-1807: działania Napoleona od zajęcia linii Wisły, poprzez bitwy pod Pułtuskiem, Eylau, Friedlandem do podpisania pokoju w Tylży. Relacjonuje też jego pobyt w Finckensteinie oraz oblężenie Gdańska. Opowieść o Napoleońskiej kampanii oparta jest na wspomnieniach ludności cywilnej oraz żołnierzy polskich, francuskich i rosyjskich, zachowanych w pamiętnikach z epoki, listach pisanych z frontu, archiwalnych dokumentach. To nie tylko świadectwo chwały oręża francusko-polskiego, ale także cierpień, jakie przyszło znosić wszystkim walczącym, przede wszystkim zaś biernym uczestnikom teatru wojennego, w który wciągnięci zostali dziejową zawieruchą.

Niezwykle bogato ilustrowana publikacja zawiera reprodukcje obrazów i grafik, znakomite zdjęcia współczesne, zwłaszcza lotnicze, a także medale i mapy.

(nw)

Linki:
:: Akademia Humanistyczna w Pułtusku
:: Wydawnictwo PWR S.A.

Komentarze

Dodaj komentarz: