“W komnatach Wolf Hall”, Hilary Mantel

27.10.2010 
Kategoria: patronat, Mantel Hilary, Sonia Draga, #en, książka, wywiad, autor

“W komnatach Wolf Hall” (Wolf Hall), Hilary Mantel, Wyd. Sonia Draga (2010) :: Hilary Mantel, @YT.

Anglię od katastrofy dzieli uderzenie serca. Jeśli król poniósłby niespodziewanie śmierć, nie pozostawiwszy męskiego potomka, kraj może ogarnąć wojna domowa. Henryk VIII pragnie unieważnienia dwudziestoletniego małżeństwa i Anny Boleyn. Zarówno papież, jak i cała katolicka Europa sprzeciwiają się jego pragnieniom. Dążenie monarchy do wolności sieje zniszczenie – pierwszą ofiarą pada jego dotychczasowy najbliższy doradca, kardynał Wolsey; następstwem jest wieloletnia walka pomiędzy Kościołem i Koroną. Gdy trwa impas, na scenie pojawia się Tomasz Cromwell, osobowość sama w sobie, idealista i oportunista, znawca ludzkich dusz i charakterów i demon energii… Z pietyzmem stworzone portrety historycznych postaci, doskonały styl i trzymająca w napięciu fabuła – to dzięki nim Mantel pokochali czytelnicy i krytycy na całym świecie. Drzwi do fascynującego, mrocznego świata epoki Tudorów właśnie się otwierają.

Długo wyczekiwana w Polsce powieść, nagrodzona najbardziej prestiżowymi literackimi wyróżnieniami, wśród nich Man Booker Prize oraz National Book Critics’ Circle Award, ogłoszona książką roku 2009 przez niemal wszystkie liczące się tytuły prasowe w Wielkiej Brytanii i USA. Dzieło bijące rekordy sprzedaży na całym świecie!

W KOMNATACH WOLF HALL
Hilary Mantel, Wyd. Sonia Draga

Nokaut.pl :: Allegro.pl

Hilary Mantel (ur. 6 lipca 1952 r.) – znana brytyjska pisarka, krytyk filmowy oraz literacki, laureatka licznych nagród literackich, w tym Man Booker Prize oraz National Book Critics’ Circle Award. Jej pierwsza powieść Every Day is a Mother’s Day ukazała się w 1985 roku, dziś Mantel ma na koncie 12 pozycji. Autorka pisuje również eseje oraz recenzje dla “The Guardian” i “New York Review of Books”. Mieszka z mężem w Anglii.

(nw)

Linki:

:: Hilary Mantel - wikipedia
:: Książka: Wolf Hall - wikipedia

:: Lian Hearn - facebook

:: Wydawnictwo W.A.B.

.

Komentarze

Dodaj komentarz: