“Homo Delphinus. Człowiek Delfin”, Jacques Mayol

1.07.2009 
Kategoria: Wielki Błękit, Mayol Jacques, spotkanie, książka


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“Homo Delphinus. Człowiek Delfin”; Jacques Mayol; Wyd. Wielki Błękit (2009) :: Tomasz “Nitas” Nitka, konsultant merytoryczny polskiej wersji językowej książki Homo Delphinus oraz autorytet polskiego freedivingu.

Homo Delphinus odniósł wielki sukces we Włoszech, Francji, Rosji, a później także w Japonii, gdzie stał się prawdziwym bestsellerem i uważany jest za biblię wszystkich nurkujących na wstrzymanym oddechu. J. Mayol był badaczem i światowej sławy nurkiem. Homo Delphinus odniósł wielki sukces we Włoszech, Francji, Rosji, a później także w Japonii, gdzie stał się prawdziwym bestsellerem i uważany jest za biblię wszystkich nurkujących na wstrzymanym oddechu.

Jacques Mayol był badaczem i światowej sławy nurkiem, któremu szerokie uznanie przyniosły pionierskie prace w zakresie głębokościowego nurkowania na wstrzymanym oddechu oraz jego historyczne, rekordowe nurkowanie na głębokość 100 metrów, dokonane podczas programu eksperymentalnych i medycznych badań nad nurkowaniem. Osiągnął tę zadziwiającą głębokość jako pierwszy człowiek w historii, nurkując w taki sam sposób jak delfiny, na jednym oddechu, i zadając w ten sposób kłam opiniom fizjologów!

(nw)

Linki:
:: Jacques Mayol (pl)
:: Jacques Mayol (en)
:: Jacques Mayol Wikipedia (pl)
:: Homo Delphinus (pl)
:: Wydawnictwo Wielki Błękit

Komentarze

Dodaj komentarz: