“Młody samuraj. Droga wojownika”, Chris Bradford

4.07.2009 
Kategoria: Bradford Chris, zwiastun, Nasza Księgarnia, książka


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“Młody samuraj. Droga wojownika” (Young Samurai. The Way of the Warrior); Chris Bradford; Wyd. Nasza Księgarnia (2009) :: Zwiastun książki. Poniżej Chris Bradford promujący swoją książkę.

Pasjonująca przygoda, która od pierwszej strony rzuca czytelnika na ziemię i trzyma go tam do końca…
Eoin Colfer, autor serii o Artemisie Fowlu

Jest sierpień 1611 roku. Statek Jacka Fletchera rozbija się u wybrzeży Japonii – ukochany ojciec chłopca i załoga giną zamordowani przez piratów ninja. Jacka otacza opieką Masamoto Takeshi, legendarny mistrz miecza. Gdy chłopiec trafia do szkoły samurajów, okazuje się, że w oczach wielu uczniów jest barbarzyńcą i wyrzutkiem. Czy zdoła dowieść, że zasłużył na miano wojownika?

Książka Młody samuraj. Droga wojownika to nie tylko wspaniała opowieść przygodowa, lecz także skarbnica wiedzy o Japonii – panujących tam obyczajach, etykiecie, o wschodnich sztukach walki i zen.
Chris Bradford

Chris Bradford lubi latać w powietrzu. Skakał na bungee nad Wodospadami Wiktorii, ze spadochronem w Nowej Zelandii i z góry we Francji na paralotni, ale zawsze lądował bezpiecznie – tego się nauczył, trenując sztuki walki… Kiedy miał siedem lat, wstąpił do klubu judo i tak zaczęła się jego miłość do przerzucania innych przez ramię, boksowania się z cieniem i kłaniania na potęgę. Od tamtych lat trenował karate, kickboxing oraz samurajską sztukę walki mieczem i zdobył czarny pas w Kyo Shin Taijutsu, tajemnej sztuce walki wojowników ninja.

Zanim napisał serię Młody samuraj, był zawodowym muzykiem i autorem tekstów piosenek. Grał nawet dla jej wysokości królowej Elżbiety II (choć podejrzewa, że występ jego kapeli wydał się królowej zbyt hałaśliwy).

Mieszka na wsi w South Downs z żoną i dwoma kotami, Tiggerem i Rhubarbem.

(nw)

Linki:
:: Chris Bradford - strona oficjalna (en)
:: Młody samuraj - strona książki (pl)
:: Young samurai - strona książki (en)
:: Young Samurai - kanał YouTube
:: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Komentarze

Dodaj komentarz: