“LonNiedyn”, China Miéville

7.07.2009 
Kategoria: #en, Miéville China, wywiad, książka, MAG, autor


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“LonNiedyn” (Un Lun Dun); China Miéville; Wyd. MAG (2009) :: China Miéville w wywiadzie dla Fast Forward TV. Poniżej China Miéville na New York Comicon 2007 oraz recenzja książki serwisu Katedra.

W LonNiedynie trwa wojna. Atakuje nas nieustępliwy przeciwnik. Ale długie stulecia temu zostało napisane, że ty – właśnie ty – przybędziesz i nas ocalisz.

LonNiedyn to Londyn w krzywym zwierciadle, miejska Kraina Czarów, w którym pełno jest rzeczy dziwnych i niecodziennych, i do którego trafiają wszystkie zagubione i zepsute przedmioty… a także część zagubionych i niedopasowanych Londyńczyków. Mieszka tam między innymi Złammasol, wódz plemienia zepsutych parasoli; Obaday Fing, projektant mody z głową, która jest w istocie olbrzymią poduszeczką na igły, a także pusty kartonik po mleku imieniem Kwaśny. LonNiedyn to miejsce, w którym ożywają słowa, a w zwykłym szeregowym domu wyrasta dżungla; to miasto, w którym krwiożercze żyrafy grasują na ulicach, a wielka czarna chmura snuje swe maniakalne sny o spaleniu świata. LonNiedyn to miasto czekające na swoją – zapowiedzianą dawno temu – bohaterkę, o której wzmianki można znaleźć na kartach gadającej księgi.

Kiedy dwie dwunastolatki – Zanna i jej przyjaciółka Deeba – odnajdują tajemne przejście, prowadzące z Londynu wprost do tego dziwacznego miasta, wszystkim wydaje się, że starożytne przepowiednie zaczynają się spełniać. Ale wtedy wszystko zaczyna iść nie tak… Obie dziewczyny, w towarzystwie najprzedziwniejszej zbieraniny mieszkańców LonNiedynu, pod przewodnictwem magicznej księgi, której wszystko się pomieszało, spróbują powstrzymać trującą chmurę, zanim uda się jej spalić cały świat. Czy im się powiedzie?

(nw)

Linki:
:: China Miéville - Wikipedia (en)
:: Un Lun Dun - strona Random House (en)
:: Un Lun Dun - Wikipedia (en)
:: Wydawnictwo MAG

Komentarze

Dodaj komentarz: