“W kuchni u Kręglickich”, Agnieszka Kręglicka, Marcin Kręglicki

15.07.2009 
Kategoria: Kręglicki Marcin, Kręglicka Agnieszka, wywiad, książka, Znak, autor

“W kuchni u Kręglickich”; Agnieszka Kręglicka, Marcin Kręglicki; Wyd. Znak (2008) :: Marcin Kręglicki, współautor książki. :: Video: horecapl @YouTube.

Jak przygotować i podawać absynt, a jak upiec ośmiornicę? Z ilu dań tak naprawdę składa się pełny włoski posiłek? Dlaczego Meksykanie tańczą podczas jedzenia taco? Co hiszpańska kuchnia zawdzięcza Kolumbowi? I jakąż to potrawę wymyślili greccy rozbójnicy? Agnieszka i Marcin Kręgliccy, znane rodzeństwo warszawskich restauratorów, zapraszają nas w niezwykle smakowitą podróż po kuchni francuskiej, włoskiej, greckiej, hiszpańskiej i meksykańskiej. W książce znalazło się ponad sto przepisów na najbardziej tradycyjne dania tych krajów - od zupy cebulowej do musaki, od paelli po guacamole. Na deser zaś autorzy zawsze mają w zanadrzu coś słodkiego - na przykład tiramisu lub flan pomarańczowy. To książka, która cieszy oczy i podniebienie!

W KUCHNI U KRĘGLICKICH
Agnieszka Kręglicka, Marcin Kręglicki, Wyd. Znak

:: Wydawca :: Allegro.pl :: Nokaut.pl ::

Prowadzimy restauracje od dwudziestu lat. Kłócimy się i godzimy przy stole. Jedzenie jest dla nas osią pracy, życia rodzinnego i towarzyskiego. Jest sposobem na dbanie o siebie i o innych, jest źródłem przyjemności. Przede wszystkim musi być dobre. (…) W tej książce zebraliśmy najlepsze przepisy z naszych restauracji. Sprawdzone po wielokroć, smaczne i możliwe do zrobienia w polskim domu. (ze wstępu Agnieszki Kręglickiej)

Linki:
:: Kregliccy.pl - strona autorów książki
:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: