“Zakupologia”, Martin Lindstrom

16.07.2009 
Kategoria: Lindstrom Martin, #en, książka, Znak, autor

“Zakupologia. Prawdy i kłamstwa o tym, dlaczego kupujemy” (Buy.ology. Truth and Lies About Why We Buy); Martin Lindstrom; Wyd. Znak (2009) :: Martin Lindstrom, autor książki :: BNETvideo @YT. Poniżej: wywiady z autorem..

Rewolucyjna książka Martina Lindstroma - przez wielu uznawanego za marketingowego geniusza - opowiada o nowej metodzie badań rynku: neuromarketingu. Dzięki niej dowiemy się, co skrywa umysł współczesnego konsumenta. Lindstrom dosłownie zagląda nam pod czaszki, aby zrozumieć, co sprawia, że przy zakupach podejmujemy takie, a nie inne decyzje. Jednocześnie dowiadujemy się, jak taką wiedzę można wykorzystać, aby dotrzeć do odbiorców, na których już dawno przestała działać reklama w tradycyjnej formie.


Lista KsiazkiTV @YT

Posiłkując się najnowszą wiedzą z zakresu neurologii, Lindstrom pokazuje, jak wielkie znaczenie podczas zakupów mają zmysły, podświadomość i neuroprzekaźniki. Lindstroma fascynuje to, czemu jedne marki budzą nasze pożądanie, a inne nie. Autor Zakupologii rozwiewa mity na temat kupowania: uświadamia, że seks - wbrew obiegowej opinii - wcale nie sprzedaje, popularne marki mają wiele wspólnego z religią, a ostrzeżenia drukowane na paczkach papierosów tylko zachęcają do palenia.

ZAKUPOLOGIA
Martin Lindstrom, Wyd. Znak

Wydawca :: Allegro.pl :: Nokaut.pl

Martin Lindstrom Gwiazda światowego marketingu. Ma niespełna 40 lat, a uznawany jest za jednego z guru brandingu na świecie. Nazywany „futurologiem marki”, doradza wielu firmom z listy „Fortune 500″, m.in. Disneyowi, Lego, Marsowi, Pepsi, American Express, Mercedes-Benz, Reutersowi, Visie, McDonald’s, Microsoftowi. W 2008 roku odwiedził Polskę - był gościem specjalnym konferencji „BRANDscan” organizowanej przez „Harvard Business Review”.

Linki:
:: Martin Lindstrom - strona autora (en)
:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: