“Organista”, Erlend Loe, Petter Amundsen

17.08.2009 
Kategoria: Loe Erlend, Amundsen Petter, Replika, #en, książka, zwiastun, autor

“Organista” (Organisten); Erlend Loe, Petter Amundsen; Wyd. Replika (2008) :: Zwiastun książki, WydawnictwoReplika @YT.

Kim był właściwie Szekspir? Co się stało z jego rękopisami? Jaki sekret skrywa tajemnicza Wyspa Dębów? Popularny w Norwegii pisarz, Erlend Loe, spotyka na swej drodze Pettera Amundsena, organistę z Oslo. Początkowo sceptyczny Loe daje się uwieść olśniewająco jasnemu logicznemu wykładowi Amundsena, którego teza jest szokująco śmiała… Amundsen dość okrężną drogą zainteresował się swego czasu szyfrowaniem informacji (a było to jeszcze przed ukazaniem się bestsellera Dana Browna) i postanowił - wiedziony pewnymi wskazówkami - sprawdzić, na ile prawdopodobna jest teza, że pod postacią słynnego dramatopisarza epoki elżbietańskiej, Williama Shakespeare′a, kryje się Francis Bacon. Uderzyło go odkrycie, że nie istnieją manuskrypty szekspirowskich sztuk i sonetów, a jedynie ich pierwodruki, tzw. primo folio.

ORGANISTA
Erlend Loe, Petter Amundsen; Wyd. Replika

Wydawca :: Allegro.pl :: Nokaut.pl

Organista trzyma w ręku klucz do jednego z największych, znanych ludzkości skarbów. Poszukiwanie skarbu wiąże się ściśle ze środowiskiem wokół Williama Szekspira, a główny trop to legendarne pierwsze wydanie dzieł Mistrza znad Avonu. Szekspir jest bramą do ukrytego świata tajemniczych organizacji, eleganckich szyfrów i prastarych symboli. Jeśli organista ma rację, historia powszechna wymaga poważnej korekty. Książka nie opowiada o wspaniałości dramaturgii Szekspira, lecz o zawartych w niej ukrytych znaczeniach.

(nw)

Linki:
:: Erlend Loe - Wikipedia (pl)
:: Wydawnictwo Replika

Komentarze

Komentarze (1) do “Organista”, Erlend Loe, Petter Amundsen

  1. zosia :: 28.11.2012 , 00:22

    Dzisiaj kupiłam tę książkę na wyprzedaży w Gdańsku za 1 zł(złotówkę).Jeszcze nie czytałam, ale myślę że jest warta dużo więcej.Nazwiska i pochodzenie autorów już zachęcają do czytania.

Dodaj komentarz: