“Artemis Fowl. Paradoks czasu”, Eoin Colfer

20.08.2009 
Kategoria: #en, Colfer Eoin, wywiad, W.A.B., książka, autor

“Artemis Fowl. Paradoks czasu” (Artemis Fowl. The Time Paradox); Eoin Colfer; Wyd. W.A.B. (2009) :: Eoin Colfer, autor książki; artemisfowl6 @YT, Waterstonescom @YT

Szósty tom cyklu o niezwykłym bohaterze! Artemis to najstarszy syn rodu Fowlów, a zarazem przestępczy geniusz. Jego ojciec, też mający na sumieniu czarne sprawki z przeszłości, teraz swój czas poświęca wyłącznie ukochanej rodzinie i pięknej żonie. Jednak szczęście nie może trwać wiecznie. Tajemnicza choroba Angeliny Fowl w zastraszającym tempie wyniszcza jej organizm. Wszystko wskazuje na czarotropię. Najlepsi lekarze z całego świata nie potrafią jej wyleczyć.

Jedyne antidotum to wyciąg z mózgu małego lemura sifaka, ostatniego przedstawicielu gatunku, który parę lat wcześniej wyginął za sprawą Artemisa. Młody Fowl bez wahania decyduje się powrócić do niebezpiecznego świata, o którego istnieniu próbował zapomnieć. Wraz ze swą przyjaciółką Holly rusza w niebezpieczną podróż w czasie, by dla swojej matki dokonać tego, co niemożliwe. Czy uda im się zdobyć lek? Czy przechytrzą czas? I czy Artemis wygra z najtrudniejszym wrogiem – młodszą i o wiele bardziej bezwzględną wersją siebie samego?

ARTEMIS FOWL. PARADOKS CZASU
Eoin Colfer, Wyd. W.A.B.

Wydawca :: Allegro.pl :: Nokaut.pl

Nowoczesne technologie, pradawne skandynawskie mity, nieziemskie stworzenia, fantastyczne podróże w czasie i przestrzeni plus trzymająca w napięciu intryga – czyli kolejne przygody jedynego nastolatka, który poznał tajniki podziemnego świata wróżek!


Eoin Colfer, promo tour across the US (2008); artemisfowl6 @YT


Bloomberg: Interview with Eoin Colfer; Bloomberg @YT

(nw)

Linki:

:: Eoin Colfer - strona autora (en)
:: Eoin Colfer - Wikipedia (pl)

:: Artemis Fowl - strona serii książek (W.A.B. pl)
:: Artemis Fowl - strona serii książek (US, en)
:: Artemis Fowl - strona serii książek (UK, en)
:: Artemis Fowl - Wikipedia (pl)

:: Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze

Dodaj komentarz: