“Wenecka intryga”, Steve Berry

29.09.2009 
Kategoria: Berry Steve, Sonia Draga, #en, książka, autor

“Wenecka intryga” (The Venetian Betrayal); Steve Berry; Wyd. Sonia Draga (2009) :: Prezentacja książki: ksiazkiTV @YT, Steve Berry, autor książki. BookLounge @YT.

Na gruzach ZSRR powstaje nowe państwo. Byłe radzieckie republiki tworzą Federację Środkowoazjatycką, której przewodzi premier Irina Zowastina, przebiegła despotka, wielbicielka krwawego sportu i historii starożytnej Grecji. Federacji wspieranej przez… Ligę Wenecką, tajemnicze i potężne stowarzyszenie, udaje się zgromadzić zatrważający arsenał broni biologicznej.


Zowastina w każdej chwili może zdecydować o zdziesiątkowaniu ludności innego kraju, lecz powstrzymuje ją brak antidotum, które zapewniłoby jej bezpieczeństwo. Tajemnicy tej cudownej leczniczej mikstury strzeże starożytna zagadka. Jej rozwiązanie ukryte jest wraz ze zmumifikowanymi szczątkami Aleksandra Wielkiego. Poszukiwania utrudni jej jednak Cotton Malone, były agent amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, a obecnie antykwariusz. By rozwiązać zagadkę nie zawaha się wyruszyć w podróż na wybrzeże Danii, do zabytkowej Wenecji, a nawet w odludne góry Pamiru w Azji Środkowej. Zdaje sobie bowiem sprawę, że odkrycie tajemnicy może przynieść milionom ludzi zagładę lub ratunek, w zależności od tego, kto pierwszy odnajdzie zaginiony grób Aleksandra Wielkiego.

WENECKA INTRYGA
Steve Berry, Wyd. Sonia Draga

Wydawca :: Allegro.pl :: Nokaut.pl

Steve Berry mieszka na wybrzeżu Georgii. Z wykształcenia jest prawnikiem, wciąż praktykującym. Angażuje się też w politykę, no i oczywiście pisze książki. Jego przygoda z pisaniem zaczęła się w 1990 roku. Zadebiutował powieścią Bursztynowa komnata, która natychmiast stała się bestsellerem. Kolejne książki jego autorstwa – Trzecia tajemnica, Przepowiednia dla Romanowów oraz Dziedzictwo Templariuszy – kontynuują świetną passę. Pojawiły się na rynkach wydawniczych 43 krajów, przetłumaczono je na 41 języków. Łączny nakład wyniósł 7 milionów egzemplarzy.

(nw)

Linki:
:: Steve Berry - strona autora (en)
:: Steve Berry - Wikipedia (en)
:: Wydawnictwo Sonia Draga

Komentarze

Dodaj komentarz: