“Wały Chrobrego”, Maria Łopuch

25.09.2009 
Kategoria: Łopuch Maria, CPT, spotkanie, książka, autor

“Wały Chrobrego”; Maria Łopuch; Wyd. Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość (2008) :: Prezentacja książki: CPTHD @YT; Promocja książki: ksiaznicapomorska @YT

Książkę określić można jako „monografię miejsca”. Po raz pierwszy opowiedziana została nie tylko, dość dobrze już znana, historia powstania Tarasów Hakena, ale także ukazano ją na szerszym tle historycznego rozwoju Szczecina. Omówione zostały zarówno przyczyny, które złożyły się na malownicze ukształtowanie nadodrzańskich tarasów, jak zmienny rytm ich funkcjonowania od momentu powstania po czasy nam współczesne.


Znaczna część książki poświęcona jest powojennym losom założenia, nazwanego Wałami Chrobrego, na tle polskiej historii Szczecina. Jest to jednocześnie książka-album, w której podążające za tekstem zdjęcia archiwalne, przeplatają się z fotografiami artystycznymi, ukazującymi nieco inne, czasem zaskakujące spojrzenie na ten fragment miasta. Konstrukcja, styl i sposób wydania książki kierują ją do szerokiego odbiorcy, przede wszystkim do tych mieszkańców Szczecina, którzy chcą lepiej poznać swoje miasto.

WAŁY CHROBREGO
Maria Łopuch, Wyd. Stowarzyszenie CPT

Wydawca :: Allegro.pl :: Nokaut.pl

(nw)

Linki:
:: Stowarzyszenie CPT

Komentarze

Dodaj komentarz: