“Ludwik Dorn. Rozrachunki i wyzwania”; Ludnik Dorn, Agnieszka Rybak, Amelia Łukasiak

30.09.2009 
Kategoria: Łukasiak Amelia, Dorn Ludwik, Rybak Agnieszka, wywiad, Prószyński i S-ka, autor

“Ludwik Dorn. Rozrachunki i wyzwania”; Ludwik Dorn, Agnieszka Rybak, Amelia Łukasiak; Wyd. Prószyński i S-ka (2009) :: Prezentacja książki: @YT

Odejście Ludwika Dorna z PiS to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń ostatnich lat. Kto mógł przypuszczać, że tzw. „trzeci bliźniak” zostanie usunięty z partii, którą współtworzył, a z długoletnim przyjacielem Jarosławem Kaczyńskim będzie spotykał się jedynie w sądzie. Ludwik Dorn znalazł się poza głównym nurtem polityki, dlatego może pozwolić sobie na szczerość. Opowiada m.in. o próbie budowy IV Rzeczpospolitej i niezwykłej koalicji z Samoobroną. Zdradza też, na czym polegał jego konflikt ze Zbigniewem Ziobrą, dlaczego przegrał z Januszem Kaczmarkiem wojnę o MSWiA oraz jakie tajemnice ukrywa Jarosław Kaczyński.

Książka ma nowatorską formę: Ludwik Dorn jest autorem tematycznych esejów, a Amelia Łukasiak i Agnieszka Rybak są autorkami wstępów do rozdziałów oraz wywiadów z Ludwikiem Dornem.

LUDWIK DORN. ROZRACHUNKI I WYZWANIA
Ludnik Dorn, Agnieszka Rybak, Amelia Łukasiak
Wyd. Prószyński i S-ka

Wydawca :: Allegro.pl :: Nokaut.pl

Ludwik Dorn (ur. 1954) Od 2001 roku w rankingu „Polityki” pięciokrotnie wyróżniony tytułem najlepszego posła roku. Były: wiceprezes Porozumienia Centrum, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, minister spraw wewnętrznych i administracji, wicepremier, marszałek Sejmu. Obecny: ojciec, mąż , poseł na Sejm niezrzeszony i bezpartyjny. Absolwent warszawskiego liceum im. Reytana, harcerz w Czarnej Jedynce. Skończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Publicysta, eseista, tłumacz (m.in. Len Deighton „Mózg za miliard dolarów”, John Le Carre „Wojna w lustrze”, Gordon Smith „Życie polityczne w Europie Zachodniej”). Autor tomików wierszy (dla dzieci: „O śpiochu-tłuściochu i psie Sabie”; i nie dla dzieci: „Zdruzgotki”) oraz tłumaczeń wierszy Williama Butlera Yeatsa, Johna Keatsa, Williama Blake’a.

Amelia Łukasiak Z wykształcenia filozof po ATK. Uczyła angielskiego w szkole, jednocześnie próbując swoich sił w dziennikarstwie. Pracowała w dzienniku „Nowy Świat”, „Pulsie Dnia” w TVP1, RTL7, Radiu Plus, „Newsweeku Polska”, TV Puls. Była zastępcą redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”. Obecnie jako wolny strzelec współpracuje z wieloma redakcjami.

Agnieszka Rybak Z wykształcenia polonistka – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Uczyła języka polskiego w liceum, wybrała jednak dziennikarstwo. Pracowała m.in. w: „Tygodniku Solidarność”, „Życiu”, „Newsweek Polska”, „Polityce”, a obecnie w „Rzeczpospolitej”.

(nw)

Linki:
:: Ludwik Dorn - strona oficjalna
:: Ludwik Dorn - strona oficjalna (sejm.gov.pl)
:: Ludwik Dorn - blog (salon24.pl)
:: Ludwik Dorn - blog (onet.pl)
:: Ludwik Dorn - Wikipedia (pl)

:: “Ludwik Dorn Książka” - kanał wideo książki (YouTube)
:: “Ludwik Dorn Książka” - strona książki (w budowie)

:: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Komentarze

Dodaj komentarz: