“Kuchnia duchów”, Jael McHenry

16.02.2012 
Kategoria: Bukowy Las, McHenry Jael, kuchnia, aktualizacja, książka, #en, autor

“Kuchnia duchów” (The Kitchen Daughter), Jael McHenry, Wyd. Bukowy Las (2012) :: Elżbieta Adamska o książce Kuchnia duchów @YT.

Po nagłej śmierci rodziców nieśmiała i skryta Ginny, młoda kobieta dotknięta zespołem Aspergera, szuka ukojenia w kuchni, z dala od dominującej siostry Amandy i wścibskich krewnych. Metodyczne czynności związane z przygotowywaniem posiłków łagodzą jej smutek i niepokój, a bogaty aromat toskańskiej zupy ribollity, przygotowanej zgodnie z ręcznie spisanym przepisem włoskiej babci, koi zmysły. Przyciąga też nieoczekiwanego gościa… Duch babci przynosi Ginny tajemnicze ostrzeżenie i znika niczym para znad stygnącego talerza. Wkrótce po tym wydarzeniu Ginny odkrywa, że ma niezwykłą moc przywoływania duchów osób, których ulubione danie przyrządza. Wie, że nie może o tym opowiedzieć swej stojącej twardo na ziemi siostrze, ale wierzy, że ten dar może być okazją do nawiązania upragnionej przyjaźni i rozpoczęcia całkiem nowego życia. Spróbuje też za jego pomocą wyjaśnić głęboko skrywany sekret i ocalić przed sprzedażą swój dom rodzinny.


Jael McHenry @YT

Jael McHenry @YT.

Refleksyjna i smakowita powieść o samopoznaniu i wewnętrznej kruchości z oryginalną bohaterką, która łącząc teraźniejszość z przeszłością, prozę życia z poezją smaków, odkrywa w sobie cudowną moc i siłę do samodzielnego, pełnego życia. Dla wielbicielek gotowania i czytania powieści takich Julia i Julia, Przepiórki w płatkach róży czy Lunch w Paryżu i Toskańska trattoria.

KUCHNIA DUCHÓW, Jael McHenry

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Bukowy Las
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Jael McHenry
:: Jael McHenry - blog
:: Jael McHenry - twitter
:: Jael McHenry - facebook

:: Wydawnictwo Bukowy Las

Komentarze

Dodaj komentarz: