“Dracula. Nieumarły”, Dacre Stoker, Ian Holt

15.10.2009 
Kategoria: Stoker Dacre, Holt Ian, #en, zwiastun, Znak

“Dracula. Nieumarły” (Dracula. The Un-dead); Dacre Stoker, Ian Holt ; Wyd. Znak (2009) :: Zwiastun książki @YT

Mroczny Książę powraca. Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie wspominają o czarnym powozie bez woźnicy i mgle, która niczym całun spowija miejsce zbrodni. Oto miasto stało się areną, na której zmagają się dwie najpotężniejsze, znane historii istoty - śmiertelnie niebezpieczna i olśniewająco piękna hrabina Elżbieta Batory oraz jej największy wróg. Dracula. Drogi uczestników walecznej wyprawy, którzy już raz stawili czoła najgroźniejszemu z wampirów przetną się raz jeszcze. Do walki staną Jonathan Harker, jego piękna żona Mina, ich zbuntowany syn Quincey, doktor Seward, lord Holmwood oraz sprytny profesor Abraham van Helsing. Dawni sojusznicy będą musieli wybierać między lojalnością a dumą. Pomiędzy śmiercią a mrocznym życiem istoty potępionej. Jednak zanim dawna więź się odrodzi, bestia odbierze życie dwóm bohaterom. Kto naprawdę stoi za krwawą zemstą, a kto jest zaledwie pionkiem w rozgrywce między potężnymi wampirami?

Tymczasem londyńska policja podejrzewa, że do miasta powrócił Kuba Rozpruwacz. Sprawa trafia na pierwsze strony gazet, a w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne prostytutki. Tylko Mina domyśla się okrutnej prawdy. Budzi się w niej długo skrywana moc, która uczyni ją równą mrocznym przeciwnikom. Musi działać zanim bestia dotrze do jej syna. Zanim długo skrywany sekret wyjdzie na jaw. Zanim dowie się Dracula.

DRACULA. NIEUMARŁY
Dacre Stoker, Ian Holt, Wyd. Znak

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Dracula: Nieumarły to pierwsza oficjalna kontynuacja kultowej powieści Brama Stokera Dracula. Dacre Stoker, krewny słynnego pisarza, oraz Ian Holt, doświadczony autor i scenarzysta, sięgnęli do niepublikowanych wcześniej notatek twórcy, by z rozproszonych zapisków odtworzyć dalsze losy rumuńskiego księcia. W ten sposób do rąk czytelnika trafia niezwykła opowieść o walce, miłości i przetrwaniu. Mroczny Dracula powraca - wciąż tak samo pociągający i poruszający - dręczony wyborem między miłością do kobiety, a naturą, która zmusza go do okrucieństwa. Jednak zanim odzyska miłość ukochanej, przyjdzie mu stanąć do walki z groźnym przeciwnikiem - krwawą hrabiną Elżbietą Batory, której mordercze dokonania zapewniły stałe miejsce na kartach historii. Piękna, demoniczna i bezwzględna zrobi wszystko, by zniszczyć swego wroga i to, co jest dla niego najcenniejsze. Z tą książką powraca Dracula. Jedyny. Prawdziwy. Wampir.

(nw)

Linki:
:: DraculaTheUndead.com - strona powieści (en)
:: Powieść: Drakuła - Wikipedia (pl)
:: Powieść: “Dracula” by Bram Stoker - Gutenberg.org (en)
:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Komentarze (3) do “Dracula. Nieumarły”, Dacre Stoker, Ian Holt

  1. tomashee :: 15.10.2009 , 15:09

    czekam na to z niecierpliwością

  2. Kamila :: 03.11.2009 , 22:59

    Ja się doczekałam i nie rozczarowałam się. książka jest bardzo ciekawa, ma niesamowity klimat i porywającą akcję. Wciąga od początku do samego końca. Niestety nie czytałam “Draculi” Brama Stockera, ale “Nieumarły” baaardzo mnie zachęcił, by szybko pobiec do biblioteki:)

  3. Czytajka :: 25.11.2009 , 23:00

    Przeczytałam i gorąco polecam! Trzyma w napięciu do samego końca, akcja niesamowicie wciąga i wszystkie te odniesienia do historycznych wydarzeń sprawiają tylko, że książka wydaje się jeszcze bardziej realistyczna.

Dodaj komentarz: