“Następne 100 lat”, George Friedman

26.10.2009 
Kategoria: Friedman George, AMF Plus, #en, książka, autor

“Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek” (The Next Hundred Years. A Forecast for 21st Century); George Friedman; Wyd. AMF Plus Group (2009) :: George Friedman, autor; @YT, @YT.

Książka stulecia! Mocarstwo na Wisłą w 2050 roku? To nie przepowiednia! To prognoza amerykańskiego politologa w książce Następne 100 lat. George Friedman podejmie się niemożliwego i nieprawdopodobnego wyzwania - przewidzenia światowych zdarzeń w XXI wieku. Autor spogląda w przyszłość, przedstawiając klarownie i błyskotliwie napisaną prognozę dotyczącą zmian, jakich możemy oczekiwać na świecie. Książka zawiera scenariusze zaskakujące, czasem wręcz szokujące. Wyjaśnia, jak i dlaczego będą wybuchały przyszłe wojny i jak będą prowadzone, które kraje zyskają, a które stracą potęgę gospodarczą i polityczną, i jak nowe technologie i trendy kulturowe zmienią nasz sposób życia w nowym stuleciu.

Napisana z wielkim wyczuciem i zmysłem analitycznym, który przyniósł George’owi Friedmanowi sławę uznanego eksperta w dziedzinie geopolityki i prognozowania, książka przedstawia fascynującą wizję tego, co nas czeka.

W książce Friedmana szczególne miejsce przypada Polsce. Scenariusz przewiduje, że wiek XXI będzie czasem wzrostu pozycji Stanów Zjednoczonych, osłabienia Rosji, Niemiec, Francji i Chin i pojawienia się nowych potęg, jak Japonia, Turcja i Polska.


George Friedman, The Next 100 Years (1/2) Blip.TV


George Friedman, The Next 100 Years (2/2) Blip.TV

NASTĘPNE 100 LAT
George Friedman, Wyd. AMF Plus Group

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Książka Następne 100 lat zawiera fascynującą interpretację historii i wzorów geopolitycznych na przestrzeni kilkuset lat. Friedman dowodzi, że obecnie, po raz pierwszy od pięciuset lat, stoimy u progu nowej ery, która przyniesie wiele zmian:

* * *

.
George Friedman jest założycielem i szefem Stratforu, cieszącej się ustaloną renomą prywatnej agencji wywiadowczej i prognostycznej. Często występuje w mediach jako ekspert w tej dziedzinie i ma w swoim dorobku cztery książki i liczne artykuły na temat bezpieczeństwa narodowego, wojny informatycznej, zabezpieczeń komputerowych i wywiadu. Mieszka w Austin w stanie Teksas, USA.

(nw)

Linki:
:: George Friedman - strona autora, Stratfor
:: George Friedman - Wikipedia (en)
:: Wydawnictwo AMF Plus Group

Komentarze

Dodaj komentarz: