Groch i kapusta; Elżbieta Dzikowska

1.06.2007 
Kategoria: Rosikon Press, Dzikowska Elżbieta, OnetTV, wywiad, książka, autor


Ksiegarnia …

… Allegro.pl

:: Groch i kapusta, czyli Podróżuj po Polsce!; Elżbieta Dzikowska; Wyd. Rosikon Press (2006)
:: Film: wywiad z Elżbietą Dzikowską.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki Rosikon Press opublikowało “Groch i kapusta, czyli Podróżuj po Polsce!” w jednym wolumenie, wydawane cyklicznie i cieszące się dużą popularnością, trzy książki Elżbiety Dzikowskiej nagrodzone Bursztynowym Motylem.

Książka jest subiektywnym przewodnikiem, w którym Elżbieta Dzikowska znająca niemal cały świat, pokazuje wiarygodnie ciekawe regiony naszego kraju – przyrodę, zabytki, tradycje, ludzi z pasją – zachęcając do poznawania Polski. Zamieszczone mapki oraz adresy miejsc, w których można się przespać i smacznie zjeść dostarczają książce dodatkowych wartości informacyjnych. Jest to więc przewodnik, ale przewodnik zmuszający do refleksji nad dziejami dawnymi i współczesnością. Przewodnik naprawdę piękny , ciekawy i atrakcyjny turystycznie.

Walory książki doceniono, przyznając jej nagrodę „Bursztynowego Motyla 2006” w Konkursie im. Arkadego Fiedlera na najlepszą książkę polskiego autora o tematyce podróżniczej i krajoznawczej.

Sama Autorka, zachęcając do lektury, powiedziała w jednym z wywiadów: „Dobrze byłoby wprowadzić zwyczaj weekendowych wyjazdów zwłaszcza, że w kalendarzu kilka razy w roku mamy tzw. długie weekendy. Wówczas można zaplanować trzy-, czterodniowy wyjazd w określony region Polski. Proponuję taką właśnie turystykę czynną, a nie wypoczynkową, bo sama tylko taką uprawiam. Myślę, że mój przewodnik może zainspirować do takiego zagospodarowywania wolnego czasu”.

Nagroda Polskiej Organizacji Turystycznej 2007 im. Mieczysława Orłowicza

Linki:
:: Elżbieta Dzikowska (Wikipedia)
:: Wydawnictwo Rosikon Press

Komentarze

Dodaj komentarz: