“Marketing technologii społecznych”, Charlene Li, Josh Bernoff

15.12.2009 
Kategoria: Li Charlene, Bernoff Josh, MT Biznes, #en, książka, autor

“Marketing technologii społecznych. Groundswell, czyli jak wykorzystać Web 2.0 w twojej firmie” (Groundswell: Winning in a World Transformed by Social Technologies); Charlene Li, Josh Bernoff; Wyd. MT Biznes (2009) :: Charlene Li, Josh Bernoff: @YT, @YT oraz @YT

Wśród twoich klientów wzbiera nowy, potężny nurt. Czy już jesteś na niego gotowy? Właśnie w tej chwili twoi klienci piszą o twoich produktach na swoich blogach i przerabiają twoje reklamy w serwisie YouTube. Redagują na potrzeby Wikipedii artykuł na temat twojej firmy i łączą się w grupy wokół twoich produktów na portalach społecznościowych takich jak Facebook. Wszystko to są przejawy nowego zjawiska społecznego - wzbierającego nurtu - które na trwałe odmieniło oblicze świata.

Większość firm postrzega wzbierający nurt jako zagrożenie. Ty masz okazje dostrzec w nim swoją szansę. Autorzy książki wyjaśniają, w jaki sposób możesz wykorzystać dla własnych celów potencjał klientów nawiązujących kontakty między sobą. Charlene Li i Josh Bernoff przytaczają 25 zróżnicowanych przykładów z całego świata - począwszy od usług medycznych, poprzez handel detaliczny, a na usługach biznesowych skończywszy - potwierdzające, że wiodące współczesne firmy mogą zdobywać informacje, generować przychody, obniżać wydatki i inspirować własnych klientów.

MARKETING TECHNOLOGII SPOŁECZNYCH
Charlene Li, Josh Bernoff; Wyd. MT Biznes

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Książka powstała na podstawie rzetelnych danych i bogatych doświadczeń wielu firm. Dzięki lekturze tej książki dowiesz się między innymi,

Groundswell to wzbierający nurt opinii społecznych, który możesz wykorzystać. To krok dalej niż marketing szeptany. Groundswell to zjawisko, którego nie możesz zignorować.

Charlene Li, dawniej członek zespołu Forrester Research, jest obecnie niezależnym ekspertem.

Josh Bernoff jest wiceprezesem i głównym analitykiem w firmie Forrester Research. Po trzynastu latach pracy zawodowej stał się jednym z najczęściej cytowanych amerykańskich analityków. Analizy Josha, będące próbą zrozumienia natury ludzi i ich zwyczajów w zakresie posługiwania się różnymi technologiami, były cytowane w wielu różnych źródłach: począwszy od “Wall Street Journal”, a na programie telewizyjnym “60 Minutes” skończywszy.

(nw)

Linki:

:: Charlene Li - strona firmowa
:: Charlene Li - Blog
:: Charlene Li - Twitter
:: Charlene Li - Slideshare
:: Charlene Li - FriendFeed
:: Josh Bernoff - Groundswell
:: Josh Bernoff - Facebook
:: Josh Bernoff - Twitter
:: Josh Bernoff - Linkedin

:: Groundswell - strona książki
:: Groundswell - Facebook
:: Groundswell - Video

:: Wydawnictwo MT Biznes

Komentarze

Dodaj komentarz: