“Magiczne drzewo”, Andrzej Maleszka

18.12.2009 
Kategoria: film, Maleszka Andrzej, zwiastun, książka, Znak, autor

Nagroda IBBY Polska: “Dziecięca Książka Roku 2009″
“Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”; Andrzej Maleszka; Wyd. Znak (2009) :: Zwiastun filmu, Andrzej Maleszka oraz Dzieci z DK Podgórze w Krakowie, @: YT, YT i YT.

Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia.. Autobus, który zwariował, most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe…


Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki zdobyło Nagrodę Specjalną “Prawa dziecka” na zakończonym 1 listopada 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Chicago. W przygotowaniu kolejne opowieści z cyklu Magiczne Drzewo. Od września na ekranach kin wyświetlany jest film Magiczne Drzewo.

MAGICZNE DRZEWO
Andrzej Maleszka, Wyd. Znak

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Na podstawie Magicznego Drzewa Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony EMMY AWARD i dziesiątkami innych nagród.

(nw)

Linki:

:: Andrzej Maleszka - Film Polski
:: Andrzej Maleszka - Wikipedia
:: Adaś Szczegóła - (filmowy “Kuki”) blog o filmie i książce
:: Magiczne drzewo - serial TVP (do obejrzenia GRATIS)

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: