“Pieśń łuków. Azincourt”, Bernard Cornwell

21.12.2009 
Kategoria: deaf, Cornwell Bernard, #en, Esprit, książka, autor

“Pieśń łuków. Azincourt” (Azincourt); Bernard Cornwell; Wyd. Esprit (2009) :: Bernard Cornwell, @YT oraz “Azincourt” @YT.

“Najwybitniejszy żyjący twórca historycznych powieści przygodowych” wg Washington Post. Bernard Cornwell podejmuje najbardziej efektowny i ekscytujący temat w swoim dorobku – opowieść o jednej z największych bitew średniowiecza, która rozegrała się między Anglikami i Francuzami pod Azincourt (1415). Opowieść o bitwie, o której losach zdecydowali łucznicy, o Grunwaldzie zachodniej Europy.

To również opowieść o chwale, okrucieństwie i przeznaczeniu, oglądana oczami młodego łucznika, Nicholasa Hooka, banity prześladowanego przez wspomnienia przeszłości, który podczas angielskiej inwazji na Francję szuka osobistego odkupienia. Wraz z nim dostajemy się w wir dramatycznych wydarzeń, które odbiły się echem w całej Europie.

PIEŚŃ ŁUKÓW. AZINCOURT
Bernard Cornwell, Wyd. Esprit

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Udaje mu się przeżyć straszliwą masakrę pod Soissons, walczy przy oblężeniu twierdzy Harfleur, i wreszcie musi stawić czoła największej armii, jaką wystawił do tej pory jakikolwiek władca Zachodu na słynnym polu pod Azincourt. Gdy mała i wyczerpana angielska armia pod wodzą króla Henryka V zmierza w kierunku pól Azincourt na spotkanie z ogromną francuską potęgą, również Hook zmierza ku swemu przeznaczeniu. Czy na strasznych, błotnistych polach pod Azincourt czeka go zagłada czy ocalenie?

(nw)

Linki:

:: Bernard Cornwell - strona autora
:: Bernard Cornwell - Wikipedia (en)
:: Książka: Azincourt - Wikipedia (en)

:: Wydawnictwo Esprit

Komentarze

Dodaj komentarz: