“Bez sloganu”, o. Jakub Waszkowiak OFM, o. Leonard Bielecki OFM

28.12.2009 
Kategoria: Bielecki Leonard, Waszkowiak Jakub, Esprit, książka, autor

“Bez sloganu. O Bogu, Kościele i wielu innych sprawach…”; o. Jakub Waszkowiak OFM, o. Leonard Bielecki OFM; Wyd. Esprit (2009) :: o. Jakub Waszkowiak OFM i o. Leonard Bielecki OFM, @YT. “Bez sloganu” (1-10), @YT. Zobacz też pozostałe części…

Bez sloganu to książka powstała w oparciu o cykl popularnych internetowych programów dwóch młodych franciszkanów, o. Leonarda Bieleckiego i o. Jakuba Waszkowiaka. Powstanie takiego cyklu było w Polsce zupełną nowością. Po raz pierwszy każdy użytkownik portalu YouTube mógł obejrzeć krótką, lecz treściwą katechezę przygotowaną na zaproponowany przez internautów temat.

Przedstawione przez autorów rozważania zostają teraz utrwalone w bardziej tradycyjnym medium – na papierze, dzięki czemu możemy powrócić do nich raz jeszcze, na spokojnie, dzięki wszystkim zaletom słowa drukowanego. Autorzy mówią krótko, z humorem, możliwie jasno i bez ogródek nawet o najtrudniejszych problemach i tematach związanych z Kościołem i religią. Będziemy mogli przeczytać m.in. rozważania o modlitwie, sakramentach, powołaniu, wolnej woli, o problemach związanych z seksualnością czy psychiką człowieka, w tym także o tych zagadnieniach, które mogą być trudne czy budzić niepokój, szczególnie młodych ludzi. Każda z katechez zachowuje formę dialogu i nie zajmuje więcej niż kilka stron.

BEZ SLOGANU. O Bogu, Kościele i wielu innych sprawach…
o. Jakub Waszkowiak OFM, o. Leonard Bielecki OFM, Wyd. Esprit

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

O. Leonard i O. Jakub zaskakują swoją otwartością – traktują wszystkie pytania młodych ludzi na poważnie, odpowiadają szczerze, wnikliwie, współczesnym językiem – bez sloganu!

(nw)

Linki:

:: “Bez sloganu” - Blog Onet.pl
:: “Bez sloganu” - Franciszkanie.net
:: o. Leonard OFM - YouTube
:: o. Jakub OFM - YouTube

:: Wydawnictwo Esprit

Komentarze

Dodaj komentarz: