“Krzyk Kwezala”, Łukasz Gołębiewski

14.02.2012 
Kategoria: Jirafa Roja, Gołębiewski Łukasz, książka, autor

“Krzyk Kwezala”, Łukasz Gołębiewski, Wydawnictwo Jirafa Roja (2012) :: Łukasz Gołębiewski, Dos Tacos, Warszawa, 08.02.2012 @YT.

Powieść historyczna, łącząca fikcyjne wątki i relację z autentycznych zdarzeń. 1521 rok. Hiszpanie pod wodzą Hernana Cortesa oblegają Tenochtitlan, stolicę azteckiego imperium. Zbudowane na wodzie, największe miasto ówczesnego świata zostaje zrównane z ziemią. Wraz z miastem bezpowrotnie ginie dorobek pokoleń - ich wiedza przepadła w płomieniach zanim zdążyliśmy ją poznać. Wciąż nie znamy odpowiedzi na wiele pytań, rozpoczynając od tego, które już nurtowało zdobywców: co stało się z azteckim złotem, z bajecznymi skarbami Montezumy? Złoto to jednak nie najważniejsza strata… Krzyk Kwezala to podróż w czasie i przestrzeni. To powieść o starciu cywilizacji i kultur, a w historię miasta wpleciony jest los jego mieszkańców - ich cierpienie, ale też miłość i namiętność.

“KRZYK KWEZALA”, Łukasz Gołębiewski

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Jirafa Roja
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Łukasz Gołębiewski, dziennikarz, krytyk literacki, przez ponad dziesięć lat związany z „Rzeczpospolitą”. Redaktor i wydawca m.in. “Magazynu Literackiego Książki” i “Biblioteki Analiz”, autor monografii Rynek książki w Polsce, która do 2006 roku miała dziewięć wydań oraz tłumaczenia na niemiecki i angielski. Od zawsze związany ze sceną punk, uczestnik punk-rockowych zlotów i festiwali w wielu krajach, przed laty grał na perkusji w garażowych zespołach, o których nikt już nie pamięta (np. Grzyby Goebbelsa), w punkowym środowisku znany pod ksywką „Disorder”. Autor powieści Xenna moja miłość i Melanże z Żyletką, Disorder i ja, Złam prawo, Bomba w windzie a także m.in. książki podróżniczej Meksyk - kraj kontrastów.

(nw)

Linki:

:: Łukasz Gołębiewski
:: Łukasz Gołębiewski - facebook
:: Łukasz Gołębiewski - youtube

:: Wydawnictwo Jirafa Roja

Komentarze

Dodaj komentarz: