“Agent ZigZag”, Ben Macintyre

15.01.2010 
Kategoria: #en, Macintyre Ben, zwiastun, wywiad, książka, Nasza Księgarnia, autor

“Agent ZigZag. Prawdziwa opowieść wojenna o Eddiem Chapmanie. Kochanek, zdrajca, bohater, szpieg” (Agent Zigzag: The True Wartime Story of Eddie Chapman: Lover, Betrayer, Hero, Spy), Ben Macintyre, Wyd. Nasza Księgarnia (2010) :: Zwiastun książki, @YT i Ben Macintyre (autor), @YT.

Pewnej grudniowej nocy 1942 roku na jednym z pól Cambridgeshire wylądował nazistowski spadochroniarz. Nazywał się Eddie Chapman i miał za zadanie sabotować wojenny wysiłek Brytyjczyków. Szybko jednak został agentem Zigzagiem, tajną bronią Wydziału Piątego. Elegancki, ale o wątpliwej reputacji, odważny, ale nieprzewidywalny.

Był zdrajcą i bohaterem, złoczyńcą i człowiekiem sumienia. Gdzie kończył się jeden Chapman, a zaczynał drugi, nie wiedział ani on sam, ani jego liczne miłości czy przełożeni. Ben Macintyre splata ze sobą diariusze, listy, wspomnienia i wyciągi z najtajniejszych akt Wydziału Piątego, aby stworzyć barwną opowieść o najsławniejszym angielskim podwójnym agencie.

AGENT ZIGZAG
Ben Macintyre, Wyd. Nasza Księgarnia

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Znakomita. Drobiazgowo opracowana, wspaniale opowiedziana, bez reszty wciągająca i często wzruszająca. — John le Carré

Wszystkim interesującym się drugą wojną światową, szpiegostwem, romansem, intrygą i tajnikami ludzkiego umysłu nie trzeba zbytnio polecać tej książki. — Książka Tygodnia “Mail on Sunday”

Historia Chapmana jest wyjątkowa. Uznano by ją za powieść całkiem nieprawdopodobną. — Wydział Piąty (MI5)

Fascynująca biografia najbardziej zadziwiającego i beztroskiego ze wszystkich podwójnych agentów… Niewiarygodna. — William Boyd, “Sunday Telegraph”

(nw)

Linki:

:: Ben Macintyre - Timesonline.co.uk
:: Ben Macintyre - Wikipedia (en)

:: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

.

Komentarze

Komentarze (7) do “Agent ZigZag”, Ben Macintyre

 1. zombie :: 19.01.2010 , 09:59

  Wiele dobrego się o tej książce mówi, więc ostatnio sam też po nią sięgnąłem. I jedyne co mogę zrobić, to również podpisać się pod tymi opiniami;) Życiorys ZigZaga był naprawdę niesamowity i aż ciężko uwierzyć, że to wszystko naprawdę miało miejsce! Zdecydowanie polecam!

 2. wiki :: 19.01.2010 , 12:04

  Książka jest świetna:) Ja już przeczytałam. Bardzo sensacyjna, ma w sobie wszystko czego można się spodziewać myśląc o książce szpiegowskiej. Z tego Chapmana było niezłe ziółko. I pomyśleć, ze kobiety tak na niego leciały.

 3. magdaj :: 21.01.2010 , 22:52

  Ziolko- to dobre okreslenie dla tego szubrawca. ;) Ja sie tam wcale nie dziwie, ze kobitki lecialy do niego jak cmy do zarowki… Sama pewnie tez bym poleciala, bo to szalenie sympatyczny byl lotr… ;)

 4. pina :: 24.01.2010 , 12:09

  No, no. Prawdziwy James Bond. Z przygodami, zawadiacki, gdzie nie był tam miał zawsze jakąś kobietę, agent z prawdziwego zdarzenia.książka jest świetna. A na dodatek na tyle dobra, ze juz w Ameryce przymierzają sie do nakręcenia filmu na jej podstawie Hanksem w roli głównej.

 5. kostek :: 29.01.2010 , 16:46

  Bardzo ciekawa książka. Nie spodziewałem się tego po książce jakby nie było dokumentalnej. Fajnie że oprócz samego Zigzaga opisane jest też ogólnie MI6.

 6. magdaj :: 11.02.2010 , 11:53

  Hanks… Moim zdaniem to swietny aktor, lecz rzydalby sie ktos z “tym czyms” w oku… :)

 7. Cathy :: 13.04.2011 , 01:14

  @ pina on January 24th, 2010 12:09

  No, no. Prawdziwy James Bond. Z przygodami, zawadiacki, gdzie nie był tam miał zawsze jakąś kobietę, agent z prawdziwego zdarzenia.książka jest świetna. A na dodatek na tyle dobra, ze juz w Ameryce przymierzają sie do nakręcenia filmu na jej podstawie Hanksem w roli głównej.

  :)

  Cathy Eckhardt

Dodaj komentarz: