“Złodziejka książek”, Markus Zusak

5.02.2014 
Kategoria: BookReviews, CzytamSobie, Zusak Markus, film, Nasza Księgarnia, książka

“Złodziejka książek”, Markus Zusak, Nasza Księgarnia :: Zwiastun filmu The Book Thief @YT

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki “Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…


Anita (Book Reviews) @YT.


Agnieszka Błaszczyk (CzytamSobie) @YT.

Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Jej życie jest naznaczone piętnem ciężkich czasów, w jakich dorasta. A jednak odkrywa jego piękno – dzięki wyjątkowym ludziom, których spotyka, oraz dzięki książkom, które kradnie.


Recenzja filmu Złodziejka książek, “To Jest Kino” @YT

ZŁODZIEJKA KSIĄŻEK, Markus Zusak
The Book Thief
Wyd. Nasza Księgarnia (2014)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Nasza Księgarnia
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro


Markus Zusak @YT.

Markus Zusak urodził się w Sydney w 1975 roku i jest już znany czytelnikom na całym świecie. Jego pierwsza powieść, The Underdog, zyskała uznanie krytyków w Australii. Opublikowano ją również w Europie i USA, przetłumaczono na liczne języki. Pisarz ugruntował swoją pozycję książką Fighting Ruben Wolfe, która została wydana w USA i Europie oraz zdobyła liczne nominacje do nagród w Australii, łącznie z uczestnictwem w konkursie Children’s Book Council Book of the Year Award. Następna jego powieść, When Dogs Cry, opublikowana w 2001, otrzymała wiele nominacji i nagród, m.in. miano Honour Book roku 2002, nadane przez Children’s Book Council. The Messenger (2002) to książka roku 2003 dla starszych czytelników (Children’s Book Council Book Of the Year Award), wygrała również konkurs o Premier’s Literary Award (Ethel Turner Prize). Napisana w 2005 roku Złodziejka książek stała się jego – do tej pory – najsłynniejszą powieścią. Zusak mieszka w Sydney, gdzie pisze, czasem też pracuje jako nauczyciel angielskiego w szkole średniej oraz gra w drużynie piłkarskiej, która nigdy nie zwycięża.

(nw)

Linki:

:: Markus Zusak - tumblr
:: Markus Zusak - facebook
:: Markus Zusak - Randomhouse
:: Markus Zusak - wikipedia

:: Film The Book Thief
:: Film The Book Thief - wikipedia

:: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Komentarze

Dodaj komentarz: