“Świat według T.S. Spiveta”, Reif Larsen

25.01.2010 
Kategoria: #en, Larsen Reif, zwiastun, wywiad, Dolnośląskie, książka, autor

“Świat według T.S. Spiveta” (The Selected Works of T.S. Spivet); Reif Larsen; Wyd. Dolnośląskie (2010) :: Zwiastun książki: @YT. Poniżej Reif Larsen, autor: @YT, @YT oraz zwiastun Die Karte meiner Träume @YT.

Kiedy genialny dwunastoletni kartograf T.S. Spivet niespodziewanie otrzymuje telefon z Instytutu Smithsona zawiadamiający go, że wygrał prestiżową nagrodę, jego zwyczajne życie – o ile tworzenie map rozmów prowadzonych podczas domowych obiadów można uznać za przejaw zwyczajnego życia – ustępuje wielkiej przygodzie: T.S. rozpoczyna podróż z rodzinnego rancza w stanie Montana do sławnego instytutu w Waszyngtonie.

Wyrusza sam, wskakując do pociągu towarowego. Podczas wędrówki pociągiem towarowym T.S. dokumentuje swoje wyczyny za pomocą map, wykresów i ilustracji.

ŚWIAT WEDŁUG T.S. SPIVETA
Reif Larsen, Wyd. Dolnośląskie

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Dociekliwie badając to, co jest wokół niego, stopniowo odkrywa także samego siebie, oddalając się od rancza, jednocześnie zbliża się do domu. Przypadkowo zabrana w podróż opowieść matki o przodkach T.S.-a umożliwia mu dogłębne spojrzenie na rodzinę, którą opuścił, i na rolę, jaką sam w niej odgrywa. Czytając tę historię, dostrzega, jak niewyraźna jest granica pomiędzy prawdą i fikcją oraz zdaje sobie sprawę, że pomimo całej cechującej go analitycznej dokładności, musi uznać otaczający świat za zagadkę.

(nw)

Linki:

:: Reif Larsen - Wikipedia (en)
:: Książka: The Selected Works of T.S. Spivet (en)
:: Książka: The Selected Works of T.S. Spivet - Wikipedia (en)

:: Wydawnictwo Dolnośląskie

.

Komentarze

Komentarze (2) do “Świat według T.S. Spiveta”, Reif Larsen

  1. adam_eu :: 29.06.2010 , 12:22

    Nie wiem jak Wy, ale ja tak mocno polubiłem książkę! Jest niesamowita!!
    Polecam ją wszystkim, to naprawdę dobra lektura.

  2. SkaczącaWzbożu :: 20.07.2010 , 07:42

    ! Książka jest rewelacyjna ! Ma ktoś wydanie elektroniczne? Mnie się strasznie podoba :)

Dodaj komentarz: