“Waleczny Rycerz”, Elizabeth Chadwick

3.03.2010 
Kategoria: Chadwick Elizabeth, Aurum, patronat, #en, książka, zwiastun, autor

“Waleczny Rycerz” (The Greatest Knight); Elizabeth Chadwick; Wydawnictwo Aurum (2010) :: Zwiastun książki, @YT. Poniżej Elizabeth Chadwick: @VG.

To oparta na faktach historia Williama Marshala, największego z rycerzy średniowiecza, niepokonanego w turniejach. Człowieka, który dzięki swej zręczności w barwnym, lecz niebezpiecznym świecie polityki dworu Andegawenów stał się jednym z najpotężniejszych magnatów, zostając w końcu regentem Anglii. Towarzysząc mu od lat dzieciństwa, gdy cudem ledwie unika śmierci, poprzez sukcesy jako nauczyciela i opiekuna syna Henryka II i Eleonory Akwitańskiej, oglądamy jego tryumfy na polach turniejowych i zakulisowe zmagania na zamkowych korytarzach, gdzie zazdrość o pozycję królewskiego faworyta prowadzi do zdrady.

Obmowa i skandal doprowadzają do wygnania Marshala z dworu, jednak jego usługi wciąż pozostają w cenie w całej Europie. Gdy udaje mu się odzyskać dobre imię, powraca w jeszcze większej chwale. William Marshal zasłynie jako krzyżowiec i jedyny rycerz, któremu udało się zrzucić z konia legendarnego króla Ryszarda Lwie Serce.

WALECZNY RYCERZ
Elizabeth Chadwick, Wyd. Aurum

Wydawca :: Nokaut.pl:: Allegro.pl

Elizabeth Chadwick mieszka w Nottingham wraz ze swoim mężem i dwoma synami. Jest uznaną, brytyjską autorką powieści historycznych. Napisała ich już blisko dwadzieścia i cały czas szuka nowych tematów. Jako członkini Regia Anglorum – wczesnośredniowiecznej grupy rekonstrukcyjnej, Elizabeth prowadzi własne badania historyczne, a zdobytą wiedzę wykorzystuje w swojej twórczości.

(nw)

Linki:

:: Elizabeth Chadwick
:: Elizabeth Chadwick - Twitter
:: Elizabeth Chadwick - Facebook
:: Elizabeth Chadwick - Wikipedia

:: Wydawnictwo Aurum

.

Komentarze

Dodaj komentarz: