“Lotnik”, Eoin Colfer

26.01.2010 
Kategoria: #en, Colfer Eoin, zwiastun, W.A.B., książka, autor

“Lotnik” (Airman); Eoin Colfer; Wyd. W.A.B. (2010) :: Eoin Colfer: @YT. Poniżej: reklama @YT i Eoin Colfer: @YT.

Jest rok 1878. Podczas wystawy światowej w Paryżu rodzi się chłopiec. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przyszedł na świat w przestrzelonym balonie, który o mały włos nie rozbił się o ziemię. Nie ma wątpliwości - takie dziecko musi być wyjątkowe. I rzeczywiście: dziewięcioletni Conor Broekhart cudem ratuje niewiele starszą księżniczkę Izabelę przed niechybną śmiercią. Jest jednak ktoś, kto najchętniej pozbyłby się go raz na zawsze. To bezwzględny marszałek Bonvilan, który morduje króla Mikołaja, władcę Wysp Saltee.

Chłopiec przypadkiem staje się jedynym świadkiem zbrodni, a co gorsza - głównym podejrzanym. Zostaje oskarżony o morderstwo i wtrącony do więzienia w kopalni diamentów znajdującej się na Małej Saltee. Stamtąd nikt jeszcze nie wrócił żywy. By przetrwać, młody Broekhart będzie musiał zapomnieć o swojej tożsamości, o przeszłości, o pięknej Izabeli.

Stanie się Conorem Finnem, który zyska szacunek wśród współwięźniów i przechytrzy okrutnych strażników. Zaplanuje też ucieczkę. Czy uda mu się dokonać czegoś, czego do tej pory nikt nie dokonał? Bestsellerowa, świetnie napisana książka przygodowa. Piękna, wzruszająca opowieść o sile marzeń, które pomagają nie tyle przenosić góry, co wzbić się w powietrze.

LOTNIK
Eoin Colfer, Wyd. W.A.B.

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Hołd złożony zarówno powieściom science fiction Wellsa i Verne’a, jak i superbohaterom z komiksów Marvela i DC. Majstersztyk! Wielbiciele Artemisa Fowla rzucą się na tę książkę, ale Lotnik zasługuje na jeszcze szerszą publiczność niż tamten bestseller.
„Publishers Weekly”

Piękno tej powieści polega na tym, że Colfer traktuje ją całkowicie serio.
„Guardian”

W tej fantastycznej opowieści jest i powaga literatury historycznej, i ironiczny humor, i namacalna groza; są też awanturnicze sceny akcji, dzięki którym całość nie staje się zbyt mroczna.
„Booklist”

Nastolatki będą się przy tej powieści świetnie bawić, a potem chętnie sięgną po 20 000 tysięcy mil podmorskiej żeglugi Juliusza Verne’a.
„January Magazine”

Powieść awanturnicza w klimacie Hrabiego Monte Christo, która rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki we wciąż wzrastających szeregach fanów Eoina Colfera.
„The Bookseller”

Eoin Colfer (ur. 1965) - kiedyś nauczyciel trudnej młodzieży, dziś autor cieszących się wielkim powodzeniem książek dla młodych czytelników. Światową sławę przyniósł mu Artemis Fowl (2001). Powieści stanowiące kontynuację cyklu powtórzyły sukces pierwszej części, ukazały się w kilkudziesięciu krajach w wielomilionowym nakładzie. Trwają prace nad filmem. Colfer jest też autorem innych powieści: Lista życzeń, Fletcher Moon - prywatny detektyw, Nadnaturalista, Benny i Omar oraz Benny i Babe. Wszystkie książki Colfera ukazują się w Polsce od 2002 roku nakładem oficyny W.A.B. Lotnik znalazł się w finale prestiżowej brytyjskiej nagrody literackiej Carnegie Medal 2009, przyznawanej za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży. Na jego podstawie powstaje film w reżyserii Gila Kenana.

(nw)

Linki:

:: Eoin Colfer
:: Eoin Colfer - Twitter
:: Eoin Colfer - Wikipedia

:: Wydawnictwo W.A.B.

.

Komentarze

Dodaj komentarz: