Powrót magii; Massimo Introvigne

2.08.2007 
Kategoria: Introvigne Massimo, WAM, książka


jarmarkcudow @ YouTube

Ksiegarnia.pl

Allegro.pl …?

Powrót magii; Massimo Introvigne; Wyd. WAM (2006) :: Film: zwiastun nowego programu TVP “Jarmark cudów” - sobota i niedziela, godz. 21:00, TVP3.

Massimo Introvigne pochodzący z Rzymu jest socjologiem, założycielem i dyrektorem CESNUR (Centrum Studiów nad Nowymi Religiami). Uważa się go za jednego z największych ekspertów o renomie światowej w kwestii zjawisk magicznych i nowych ruchów religijnych. Jest autorem wielu prac poświęconych tej tematyce.


CICNS @ VideoGoogle

Sectes. L’interview de Massimo Introvigne (CESNUR)


Ksiegarnia.pl

Allegro.pl …?

Książka “Powrót Magii” dotyczy problematyki magii i okultyzmu we współczesnej kulturze. Autor analizuje w sposób krytyczny świat magii, ukazując osoby oraz organizacje propagujące tematykę okultystyczną we współczesnym świecie. Porusza on przy tej okazji kluczowe tematy w tej kwestii: od New Age aż po satanizm. Próbuje zrozumieć to zjawisko kojarząc fakty i wydarzenia zarówno współczesne jak i pochodzące z historii ezoteryzmu. Odwołuje się też do historii tajnych towarzystw. Wszystko to powoduje, że praca iskrzy się mnogością informacji powiązanych w sensowną całość, gdzie na tle historii można głębiej zrozumieć zjawiska współczesnego ezoteryzmu.

Linki:
:: www.MassimoIntrovigne.com
:: CESNUR - Center for Studies on New Religions
:: Jarmark cudów - program TVP o skutkach “wiedzy tajemnej” (KAI)
:: Wydawnictwo WAM

Komentarze

Dodaj komentarz: