“Duchy dżungli”, Janusz Kasza

19.07.2010 
Kategoria: zwiastun, Kasza Janusz, wywiad, Otwarte, książka, autor

“Duchy dżungli. Opowieść o Yanomami, ostatnich wolnych Indianach Amazonii”; Janusz Kasza; Wyd. Otwarte (2010) :: Zwiastun książki @YT. Poniżej Janusz Kasza w Klubie Podróżnik @YT

Duchy dżungli mieszkają z dala od wielkich rzek, w głębi deszczowego lasu. Duchy dżungli zobaczysz tylko wtedy, gdy same będą tego chciały. Duchy dżungli unikają obcych: jeśli przyjdziesz do nich bez zaproszenia – zginiesz. Duchy dżungli – Yanomami. Ostatni wolni Indianie Amazonii. Niewielu ludzi spotkało Yanomami, nieliczni mogli poznać ich życie, obyczaje i wierzenia.

Tym ciekawsza jest relacja Janusza Kaszy, który w 1998 roku podczas wyprawy do Wenezueli mieszkał w wiosce Yanomami, z bliska podpatrywał ich codzienne życie i rytuały. Potem opisał to, co przeżył i czego się o tych tajemniczych ludziach dowiedział. To fascynująca książka – dająca szansę zrozumieć inne, tak odległe od naszego światy.

DUCHY DŻUNGLI
Janusz Kasza, Wyd. Otwarte

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Janusz Kasza Podróżnik, fotograf amator, tłumacz literatury francuskiej. Zafascynowany bogactwem przyrody Ameryki Południowej. Brał udział w wielu wyprawach do Amazonii, był między innymi w Gujanie Francuskiej, Brazylii i Wenezueli. Spotkać go można także w innych zakątkach świata: na Madagaskarze fotografował zaćmienie Słońca, przemierzył też USA legendarną Route 66. Najważniejsza jest dla niego droga, a nie osiągnięcie celu. Potrafi barwnie opowiadać o swoich podróżach, przyrodzie i spotkanych ludziach, tak jak on poszukujących własnych ścieżek. Fascynuje się korridą i legią cudzoziemską.

(nw)

Linki:

:: Wydawnictwo Otwarte

.

Komentarze

Dodaj komentarz: