“Stół z powyłamywanymi nogami czyli Bralczyk, humor, polszczyzna”

26.02.2010 
Kategoria: SWPS, Bralczyk Jerzy, spotkanie, książka

“Stół z powyłamywanymi nogami czyli Bralczyk, humor, polszczyzna”, Praca zbiorowa pod red. Jacka Wasilewskiego i Anny Nity; Wyd. SWPS Academica (2009) :: Jubileusz 40-lecia pracy naukowej prof. Jerzego Bralczyka: @YT.

Książka powstała z inicjatywy dr. Jacka Wasilewskiego, ucznia i współpracownika prof. Jerzego Bralczyka, który wraz z Anną Nitą – współredaktorką tej pozycji – namówił do podzielenia się wspomnieniami, anegdotami związanymi z osobą prof. Jerzego Bralczyka 44 znakomitości życia publicznego, naukowego, a także osoby z najbliższego otoczenia uznanego językoznawcy. Okazją do powstania tego zbioru było 40-lecie pracy naukowej profesora.

Autorzy i redaktorzy chcieli jednak za wszelką cenę uniknąć pompy, zadęcia i namaszczonej celebry zwykle towarzyszącej tego rodzaju wydarzeniom i publikacjom odmiennej też wszak od osobowości jubilata. Zamiast tego do rąk czytelnika trafia mozaikowy w strukturze zbiór dowcipnych tekstów o współczesnej Polsce: języku, mediach, obyczajach, przemianach kulturowych i społecznych.

STÓŁ Z POWYŁAMYWANYMI NOGAMI
Praca zbiorowa, Wyd. SWPS Academica

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Pomysłodawcy książki proponują także odmienne od koturnowego, za to osobiste i refleksyjne spojrzenie na jej bohatera: nie tylko jak na eksperta czy znawcę języka, ale także kolegę, mentora, przyjaciela, męża i ojca. A wszystko to oczywiście w kontekście językowych zmagań, potyczek i anegdotycznych sytuacji z udziałem lub wpływem jego postaci (…)

(nw)

Linki:

:: Jerzy Bralczyk
:: Jerzy Bralczyk - blog (GG)
:: Jerzy Bralczyk - Wikipedia

:: Wydawnictwo SWPS Academica

.

Komentarze

Dodaj komentarz: