“Srebro”, Steven Savile

5.03.2010 
Kategoria: Savile Steven, Replika, #en, zwiastun, książka

“Srebro” (Sliver); Steven Savile; Wydawnictwo Replika (2010) :: Teaser książki, @YT.

Dwa tysiące lat temu trzydzieści srebrnych szekli z Tyru posłużyło do opłacenia najsłynniejszej zdrady w dziejach. Ze srebra, przetopionego przez wnuków Judasza Iskarioty, Menahema i Eleazara ben Jaira, w mrocznym sercu fortecy sykariuszy – Masady, ukuto sztylet. Kiedy w 73 roku n.e. sykaryjscy zeloci popełnili zbiorowe samobójstwo, sztylet Iskarioty oraz prawda o jego poświęceniu zostały utracone. Aż do teraz.

Na Bliskim Wschodzie narodziła się religijna sekta, określająca samą siebie mianem Apostołów Judasza. Jej wpływy są zabójcze, a macki sięgają daleko. W trzynastu miastach Europy trzynastu ludzi poświęca życie w imię Judasza, głosząc obietnicę czterdziestu dni i czterdziestu nocy grozy. Przeinaczają słowa starodawnych proroctw, żeby umocnić poczucie lęku. Ostatniego dnia, wedle ich obietnicy, upadnie wiara. Wszystko, w co wierzą ludzie, okażę się fałszem. Wszystko, co mają za prawdę rozpadnie się.

SREBRO
Christos Tsiolkas, Wyd. Replika

Wydawca :: Nokaut.pl:: Allegro.pl

Steven Savile, jako jeden z nielicznych odnajduje się dobrze zarówno w konwencji science-fiction, jak i dark fantasy. Jest autorem świetnie przyjętej powieści Laughing Boy’s Shadow, wielokrotnie nagradzanej noweli Houdini’s Last Illusion, oraz kilku zbiorów opowiadań, takich jak Angel Road, oraz - The Odalisque and other Strange Stories. W 2009 zdobył nagrodę International mediation-In Writer’s Scribe Award za powieść osadzoną w realiach kultowego w Wielkiej Brytanii serialu Primeval: Shadow of the Jaguar.

(nw)

Linki:

:: Steven Savile
:: Steven Savile - Twitter
:: Steven Savile - Facebook
:: Steven Savile - Wikipedia (en)

:: Wydawnictwo Replika

.

Komentarze

Dodaj komentarz: