Strach diabła; Hermann Multhaupt

11.07.2007 
Kategoria: Salwator, Multhaupt Hermann, Campbell Joseph, zwiastun, książka, Znak


swkpl @ YouTube

Księgarnia …

… Allegro.pl

:: Książka: Strach diabła; Hermann Multhaupt; Wyd. Salwator (IV.2007).
:: Wideo: zwiastun książki.

“Strach diabła” to historia życia utalentowanego pisarza i poety, niemającego jednak powodzenia w życiu i u kobiet. Pewnego dnia, na uroczym tarasie malowniczo położonej kawiarni poznaje piękną i zmysłową kobietę, która po czasie okazuje się wcielonym diabłem. Ich znajomość, stopniowo przeradza się w uczucie. Ale czy wcielony szatan potrafi kochać? Czy ma dobre i czyste intencje? Czy jego diabelskość, a właściwie „diablicowatość” może być niezauważona przez zakochanego, nieświadomego niebezpieczeństwa i potęgi zła młodego pisarza po trzydziestce, spędzającego mnóstwo czasu z uroczą i inteligentną kobietą – diabłem, prowadząc długie rozmowy? Co mają sobie do powiedzenia? O czym rozmawiają…?

“Strach diabła” to historia życia jednego człowieka, splecionego i uwikłanego w diabelską podstępną miłość. Ale czy miłość bez wyjścia…?

“Strach diabła” to niesamowita powieść, mieszająca fikcje z rzeczywistością, miłość z egoizmem, szczęście z dramatem a oddanie się z rozpaczą.

Do końca trzyma w napięciu. Czyta się ją jednym tchem.

Ta pasjonująca powieść kryminalna subtelnie odkrywa podstępne mechanizmy kuszenia szatana. Pozwala czytelnikowi dostrzec życiowe pułapki, które prowadzą go do rozpaczy i śmierci; ujawnia broń szatana – jego metody i środki, które wykorzystuje w osiągnięciu swojego celu.

Autor, literacko przedstawiając działanie złego, udowadnia, że największym podstępem szatana jest przekonanie nas o tym, że on nie istnieje…

Linki:
:: Wydawnictwo Salwator

Komentarze

Dodaj komentarz: