“Królowa Lata”, Melissa Marr

25.03.2010 
Kategoria: #en, Marr Melissa, zwiastun, wywiad, książka, Nasza Księgarnia, autor

“Królowa Lata” (Wicked Lovely); Melissa Marr; Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2010) :: Reklama książki: @YT. Poniżej wywiad z Melissą Marr @YT.

Siedemnastoletnia Aislinn widzi wróżki od urodzenia. Te potężne i groźne istoty przechadzają się niewidoczne w świecie śmiertelników. Dziewczyna przestrzega zasad gwarantujących jej bezpieczeństwo, jednak nagle okazuje się, że to nie wystarczy. Musi zmierzyć się z podstępnym, ale niestety pociągającym Królem Lata… Stawką tej ryzykownej gry będzie całe jej życie. Intryga wróżek, miłość śmiertelników i starcie pradawnych zasad ze współczesnymi pragnieniami splatają się w tej zdumiewającej opowieści.

Pierwszy tom serii o świecie wróżek. To lektura dla tych, którzy potrafią poddać się wyobraźni.

KRÓLOWA LATA
Melissa Marr; Wyd. Nasza Księgarnia

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Melissa Marr o sobie: Chociaż w liceum wróżono mi “przyszłość za kratkami”, postanowiłam zrobić magistra na wydziale nauk humanistycznych i wykładać literaturę oraz gender studies w college’ach na terenie całego kraju. Przez cały czas nie mogłam oprzeć się odkrywaniu nowych rzeczy, wliczając w to udział w wykopaliskach archeologicznych, ciskanie drinkami w barze dla motocyklistów i robienie sobie bajecznych tatuaży… Mieszkałam w wielu miejscach – Pensylwanii, Północnej i Południowej Karolinie – i wciąż planuję włóczyć się ze swoją rodziną tak daleko i tak często, jak to tylko możliwe. W tym roku chyba zamieszkam w Wirginii.

(nw)

Linki:

:: Melissa Marr
:: Melissa Marr - Twitter
:: Melissa Marr - Myspace
:: Melissa Marr - Livejournal
:: Melissa Marr - Wikipedia (en)

:: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

.

Komentarze

Komentarze (4) do “Królowa Lata”, Melissa Marr

 1. basia :: 25.03.2010 , 23:31

  Marr ma niesamowity dar pisania tekstów, które wpływają na wyobraźnię. “Królowa lata” urzekła mnie swym klimatem magii. Książka naprawdę ujmuje mimo, że jej temat nie jest do końca uroczy.

 2. tirka :: 13.04.2010 , 09:17

  Szczerze mówiąc zaczynałam lekturę tej książki z pewną rezerwą do niej. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Myślałam, że to kolejna książka o czarodziejach, wampirach. I bardzo miło się zaskoczyłam. Ta książka jest zdecydowanie inna od tych, które czytałam do tej pory. Trzyma w napięciu. Moim zdaniem raczej kierowana do damskiej części grupy “młodzież” :)

 3. bangla :: 12.07.2010 , 15:33

  A to musisz w takim razie koniecznie przeczytać sobie “Króla mroku”. Jest bardziej wyrazisty, bardziej niebezpieczny, mimo,że nadal tak bajkowy i urokliwy

 4. Ju^^ :: 04.02.2013 , 17:17

  Oprócz tego są jeszcze 3 części.
  Właśnie kończę ostatnią.

  I po jej przeczytaniu chyba umrę.

  Uwielbiam.

Dodaj komentarz: