“Kwiat cieplarniany”, Margot Berwin

8.04.2010 
Kategoria: #en, Berwin Margot, zwiastun, wywiad, książka, Muza, autor

“Kwiat cieplarniany i 9 roślin wzbudzających pożądanie” (Hothouse Flower and the 9 Plants of Desire); Margot Berwin; Wyd. Muza (2010) :: Zwiastun @YT. Margot Berwin @YT

Nowy Jork, Manhattan. Lila Nova mieszka w zimnej, pustej kawalerce i z trudem usiłuje odzyskać równowagę po bolesnym rozwodzie. Chcąc ocieplić bezduszną przestrzeń nowego mieszkania, postanawia kupić kilka roślin. Na targu kwiatowym poznaje przystojnego sprzedawcę, Davida Exleya. W ten sposób otwiera się przed nią ogromny, nieznany dotąd świat. Pewnej nocy Lila natrafia na dziwną pralnię, która w istocie jest wspaniałą oranżerią.

Od jej właściciela, Armanda, dowiaduje się o niesamowitych właściwościach niektórych kwiatów, a także poznaje legendę dziewięciu tajemniczych roślin, których zdobycie może przynieść sławę, pieniądze, nieśmiertelność i namiętność. Zostaje zobowiązana do zachowania dyskrecji. Nie może jednak oprzeć się pokusie i zdradza Exleyowi powierzoną jej tajemnicę. Pralnia zostaje splądrowana.

By pomóc Armandowi odtworzyć unikatową kolekcję, Lila musi się udać w niezwykłą podróż, która całkowicie odmieni jej życie. W głębi meksykańskich lasów deszczowych, wkracza w świat szamanów, duchów zwierząt, zaklinaczy węży i seksownych, zniewalających Huiczolów, i dowiaduje się o sobie samej znacznie więcej, niżby pragnęła.

KWIAT CIEPLARNIANY
Margot Berwin; Wyd. Muza

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Margot Berwin, w roku 2005 ukończyła wydział sztuk pięknych. Dotychczas publikowała tylko opowiadania. Przez wiele lat pracowała w reklamie jako copywriterka. Mieszka w Nowym Jorku.

(nw)

Linki:

:: Margot Berwin - Twitter
:: Margot Berwin - Facebook

:: Książka: Hot House Flower
:: Książka: Hot House Flower - Facebook

:: Wydawnictwo Muza

.

Komentarze

Dodaj komentarz: