“Drugie życie M.M.”, Sally Koslow

24.04.2010 
Kategoria: Koslow Sally, Aurum, #de, zwiastun, książka

“Drugie życie M.M.” (The Late, Lamented Molly Marx); Sally Koslow; Wyd. Aurum (2010) :: Zwiastun książki “Ich, Molly Marx, kürzlich verstorben” @YT.

Okoliczności tragicznej śmierci Molly Marx wydają się podejrzane, ale ona sama, choć martwa, nadal nie utraciła pogody ducha. Trzydziestopięcioletnia Molly po śmierci trafia do miejsca zwanego Czasotrwaniem, gdzie odkrywa, że ciągle może śledzić losy swoich bliskich: ukochanej czteroletniej córeczki Annabel, wybuchowej siostry bliźniaczki Lucy, nadzwyczajnej teściowej Kitty, pięknej i oddanej przyjaciółki Brie i oczywiście męża Barry’ego, chirurga plastycznego, zainteresowanego swoimi pacjentkami nie tylko zawodowo. Molly bardzo szybko odkrywa, że życie pozagrobowe niesie ze sobą użyteczny prezent w postaci niezwykle skutecznego wykrywacza ściem.

DRUGIE ŻYCIE M.M.
Sally Koslow; Wyd. Aurum

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Bohaterka z zaświatów przygląda się swoim najbliższym, którzy próbują odkryć, czy jej śmierć nastąpiła wskutek morderstwa, samobójstwa czy wypadku. Ostatni raz widziano ją żywą, gdy wybierała się na przejażdżkę rowerem po nowojorskim Riverside Park. Następnie jej ciało odnaleziono nad brzegiem rzeki Hudson River. W jaki sposób zginęła Molly Marx? Czy do jej śmierci przyczynił się jakiś nieznajomy, czy ktoś, kogo darzyła pełnym zaufaniem? Czyżby z niewyjaśnionych powodów postanowiła sama odebrać sobie życie? A może po prostu straciła panowanie nad rowerem? W czasie gdy policja prowadzi dochodzenie wśród jej znajomych, Molly przeżywa na nowo wszystkie okoliczności, które doprowadziły do jej nagłego odejścia: czułe choć doświadczone problemami małżeństwo, udane życie zawodowe jako redaktora w czasopiśmie o dekorowaniu wnętrz oraz romans z mężczyzną, któremu nie umiała się oprzeć. Jednak ponad wszystko Molly uwielbia obserwować swoją córeczkę Annabel i uświadamia sobie, że to właśnie macierzyństwo pomogło jej wydobyć na światło dzienne najlepszą część siebie. Równolegle z policyjnym śledztwem Molly przeżyje na nowo wszystkie najwspanialsze chwile swojego życia oraz odpowie za wybory, których wtedy dokonała.

Nietuzinkowa bohaterka opowiada o znaczeniu wierności, rodziny i przyjaźni w sposób żartobliwy, a jednocześnie zmuszający do refleksji. Drugie życie M.M. to powieść niezapomniana i poruszająca do głębi serca. Dzięki elementom kryminału, romansu i komedii każdy czytelnik odkryje w niej coś dla siebie.

(nw)

Linki:

:: Sally Koslow
:: Sally Koslow - Facebook
:: The Late, Lamented Molly Marx - Facebook

:: Wydawnictwo Aurum

.

Komentarze

Dodaj komentarz: