“Bunt na sprzedaż. Dlaczego kultury nie da się zagłuszyć”, Joseph Heath, Andrew Potter

14.05.2010 
Kategoria: Potter Andrew, Heath Joseph, #en, Muza, książka, autor

“Bunt na sprzedaż. Dlaczego kultury nie da się zagłuszyć” (The Rebel Sell: Why the culture can’t be jammed); Joseph Heath, Andrew Potter; Wydawnictwo Muza (2010) :: Joseph Heath i Andrew Potter: @YT.

Prowokująca książka, która rozgniewa i rozbawi zarówno kontrkulturowych buntowników, jak i ich przeciwników z prawicy. Przenikliwe i dowcipne oskarżenie trendów konsumenckich autorstwa dwóch kanadyjskich naukowców i publicystów. Ten niejednoznaczny tytuł tak naprawdę powinien być odczytany jako “oszustwo podające się za bunt”. Dwaj młodzi kanadyjscy uczeni, publicyści i filozofowie, sami kiedyś uczestniczący w alterglobalistycznych akcjach, w tej książce stwierdzają, że tak naprawdę “antykonsumpcyjne” z założenia produkty wcale nie podważają konsumpcjonizmu, a przeciwnie, wzmacniają go. Zdroworozsądkowymi argumentami obalają różne “świętości” kontrkultury, polemizują z niektórymi tezami Naomi Klein, Michaela Moore’a czy Herberta Marcusego. Rozprawiają się ze zwolennikami zdrowej żywności, “etycznego marketingu”, duchowości Wschodu, medycyny alternatywnej, często w przewrotny i dowcipny sposób obnażając ich pozerstwo.

BUNT NA SPRZEDAŻ. Dlaczego kultury nie da się zagłuszyć
Joseph Heath, Andrew Potter; Wyd. Muza

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Należy jednak zaznaczyć, że autorzy nie są wrogami antykonsumpcjonizmu, kontrkultury, antykapitalizmu, zwracają tylko uwagę na fakt, że blisko pół wieku działalności krytyków kapitalizmu nie przyniosło wymiernych rezultatów.

(nw)

Linki:

:: Joseph Heath
:: Joseph Heath - Wikipedia
:: Andrew Potter

:: Książka: The Rebel Sell
:: Książka: The Rebel Sell - Wikipedia

:: Wydawnictwo Muza

.

Komentarze

Dodaj komentarz: