“Londonistan”, Melanie Phillips

26.05.2010 
Kategoria: Sprawy Polityczne, Philips Melanie, #en, książka, autor

“Londonistan” (Londonistan: How Britain is creating a terror state within); Melanie Phillips; Wyd. Sprawy Polityczne (2010) :: Melanie Phillips: @YT.

Minęło sporo czasu od pamiętnych zamachów w Londynie. 7 lipca 2005 roku trzy eksplozje w metrze i jedna w autobusie sparaliżowały miasto. Mimo tego Wielka Brytania nadal zdaje się przyklaskiwać rosnącej ilości obywateli o poglądach radykalnych. Elity rządzące twierdzą, iż wyciągnęły wnioski z dramatycznych wydarzeń. Rzeczywistość pokazuje, iż zdają się jednak patrzeć zupełnie gdzie indziej i nie dostrzegać problemu terroryzmu w Wielkiej Brytanii. Bierna postawa władz trwa już dwie dekady – od kiedy Londyn stał się epicentrum europejskiego i światowego terroryzmu – od kiedy stał się Londonistanem.

W książce Londonistan Melanie Philips rozmawia z czołowymi politykami, muzułmanami o poglądach umiarkowanych, przedstawicielami środowisk akademickich i ekspertami. Odkrywa zjawisko upartego negowania problemu przez środowiska zarówno prawicowe jak i lewicowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo w kraju. Bezkompromisowo przedstawia klęskę Wielkiej Brytanii w walce z problemami jakimi są terroryzm i postępujący kryzys społeczny. Książka zyskała miano bestsellera i najlepszej książki roku tygodnika The Times a także najlepszej książki o tematyce politycznej (Independent on Sunday).

LONDONISTAN
Melanie Phillips; Wyd. Sprawy Polityczne

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Melania Phillips jest popularną brytyjską dziennikarką i publicystką. Jej artykuły regularnie są zamieszczane na łamach Daily Mail, wcześniej w The Observer i Sunday Times. Komentuje także rosnące zagrożenie religijnym terroryzmem islamskim w radio i telewizji: w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Phillips jest także laureatką dziennikarskiej Nagrody Orwella.

(nw)

Linki:

:: Melanie Phillips
:: Melanie Phillips - Blog The Spectator
:: Melanie Phillips - Wikipedia
:: Książka: Londonistan - Wikipedia

:: Wydawnictwo Sprawy Polityczne

.

Komentarze

Dodaj komentarz: