“Anatomia władzy”, Eryk Mistewicz, Michał Karnowski

5.06.2010 
Kategoria: Mistewicz Eryk, Czerwone i Czarne, Karnowski Michał, wywiad, książka, autor

“Anatomia władzy”; Eryk Mistewicz, Michał Karnowski; Wyd. Czerwone i Czarne (2010) :: Michał Karnowski // @YT.

To książka, która analizuje, czym naprawdę jest postpolityka, co dzieje się teraz za kulisami władzy, czy politykom potrzebni są jeszcze dziennikarze, gdy z komunikatem do ludzi można dotrzeć przez Internet, Twitter i Facebooka. Michał Karnowski, znany publicysta i Eryk Mistewicz, konsultant polityczny, autor teorii marketingu narracyjnego spierają się o zasadnicze sprawy dotyczące życia publicznego. Mistewicz twierdzi, że teraz światem rządzą marketerzy – czy to dotyczy polityki, czy reklamy. I wieszczy śmierć tradycyjnego dziennikarstwa oraz XIX-wiecznego sposobu uprawiania polityki, który jego zdaniem był stosowany w Polsce jeszcze w ostatnich latach. A postpolitykę uważa za trwałą formę, od której nie ma odwrotu, bo taki jest trend na całym świecie. Karnowski broni starych czasów, gdy polityk nie był zdany na spin-doktorów, a do ludzi docierał ze swoim programem poprzez dziennikarzy. I cały czas wierzy, że świat wróci do tamtych metod uprawiania polityki. Ważna dyskusja o ważnych sprawach.

Anatomia władzy to również pierwsza książka wideo w Polsce. Książka do czytania i do oglądania przez telefon komórkowy. Obok tekstu znajdują się małe kwadraciki. To fotokody. Potrafi je czytać każda komórka. Wystarczy najechać obiektywem komórki na fotokod i wyświetlą się na ekranie telefonu materiały filmowe. W ten sposób przenosimy się w gorącą atmosferę kampanii wyborczych, sporów PR-owców i ludzi marketingu. Czytając o debatach prezydenckich, możemy zobaczyć fragmenty przedwyborczych debat, o których rozmawiają autorzy książki. Wchodzimy za kulisy kampanii. Oglądamy wypowiedzi Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy, Silvio Berlusconiego, Janusza Palikota, Romana Giertycha i wielu innych. Trafiamy na obrady komisji hazardowej i komisji ds. Rywina. Oglądamy „ustawki” polityków z mediami – Kazimierza Marcinkiewicza, Donalda Tuska, Nicolasa Sarkozy’ego, Baracka Obamy, Tony’ego Blaira i wielu, wielu innych. Poznajemy tajniki i najnowsze trendy w marketingu, PR i komunikacji medialnej. Dowiadujemy się, jak przygotowywani są liderzy, aby porywać tłumy.

ANATOMIA WŁADZY
Eryk Mistewicz, Michał Karnowski; Wyd. Czerwone i Czarne

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Michał Karnowski - autor bądź współautor książkowych, szeroko komentowanych rozmów z Janem Rokitą, Kazimierzem Marcinkiewiczem, Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi. Jego książki za każdym razem dotykają najważniejszych kwestii zmian zachodzących w świecie polityki. Dziennikarz Radia Plus, “Newsweek Polska”, “Dziennika” a następnie “Polski The Times”. Jeden z najbardziej cenionych komentatorów telewizyjnych i radiowych, w “Trójce” prowadzi poranną rozmowę dnia. Jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w Polsce.

Eryk Mistewicz - konsultant polityczny, autor strategii marketingu narracyjnego. Absolwent Ecole Superieure des Sciences Commerciales d’Angers (Francja). Najbardziej wpływowy marketer w Polsce pracujący z czołowymi polskimi politykami, prezesami największych koncernów, powszechnie znanymi osobami. Pracuje też we Francji, z największymi graczami na światowym rynku pijaru i marketingu. To on sprowadza do Polski najnowsze techniki marketingowe.

(nw)

Linki:

:: Eryk Mistewicz
:: Eryk Mistewicz - Twitter
:: Eryk Mistewicz - Facebook
:: Eryk Mistewicz - Wikipedia
:: Michał Karnowski - Twitter
:: Michał Karnowski - Facebook
:: Michał Karnowski - Wikipedia

:: Książka: Anatomia władzy
:: Książka: Anatomia władzy - Twitter

:: Wydawnictwo Czerwone i Czarne

.

Komentarze

Komentarze (1) do “Anatomia władzy”, Eryk Mistewicz, Michał Karnowski

  1. Glamour23 :: 06.06.2010 , 08:13

    Przeczytałam w dwa dni mimo że cegła ponad 300 stron. Swietnie się czyta jeśli ktoś chce zrozumieć co się stało z mediami, z dziennikarzami, jaka jest dziś rola PR-owców i marketingu (nie tylko politycznego, książka świetnie się nadaje na biblię nowoczesnego marketingu, wychodzi o wiele do przodu wobec tego co się dzieje i pokazuje ważne trendy w marketingu, mediach, no i polityce przy okazji).

    Takim pomysłem marketingowym na który wcześniej nikt w Polsce nie wpadł jest możliwość połączenia papierowej książki z wgraniem w nią zapisów wideo. Kosmiczna technologia, choć jednocześnie prosta i obecna w przemyśle czy handlu od lat. Trzeba było wpaść na to, żeby zastosować w książce. Programik odkodowujący bez problemu ściągnęłam z www.anatomiawladzy.pl a po samą książkę sięgnę jeszcze raz w wakacje.

    A na te wybory książka jak znalazł!

Dodaj komentarz: