“Ufam. Śladami Siostry Faustyny”, Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń

22.06.2010 
Kategoria: Rosikoń Janusz, Górny Grzegorz, Rosikon Press, książka, autor

“Ufam. Śladami Siostry Faustyny”; Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń; Wyd. Rosikon Press (2010) :: Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń. @YT.

Ufam to opowieść o św. Faustynie Kowalskiej – największej mistyczce chrześcijańskiej XX wieku, i o nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia – najdynamiczniej rozwijającym się kulcie religijnym na świecie w ostatnich dziesięcioleciach. Jest to w gruncie rzeczy historia miłosna – niezmierzonej miłości Boga do człowieka oraz jej odwzajemnienia przez skromną polską siostrę zakonną. Przekazana jej misja napotyka wiele przeszkód, ale przez wszystkie próby przechodzi zwycięsko, a w ogniu przeciwności wykuwa się moc orędzia, które dokonuje rzeczy wydawałoby się niemożliwej: wychodząc od wizji duchowych pojedynczej osoby rozchodzi się błyskawicznie po całej kuli ziemskiej. Przypomina przypowieść o ziarnku gorczycy, które staje się rozłożystym drzewem. Jest to zarazem opowieść o Bogu, który nie jest odległy i abstrakcyjny, ale wchodzi w ludzką historię, w konkretne wydarzenia życia, a przede wszystkim w intymną relację z człowiekiem.

Ponieważ działanie Boga w rzeczywistości ziemskiej jest bardzo konkretne, książka naznaczona jest konkretem – przenosimy się w konkretne miejsca (jak Warszawa, Kraków, Płock, Wilno), stykamy się z konkretnymi ludźmi (jak bł. Michał Sopoćko czy Jan Paweł II). Opowieść ta jest zarazem zaproszeniem do nawiązania konkretnej relacji. Człowiek nie jest bowiem samotną wyspą i każdy z nas stworzony został do relacji. Siostra Faustyna ukazuje nam prawdziwe przeznaczenie człowieka – zaproszenie do najdoskonalszej relacji (miłości) z najdoskonalszą osobą (stwórcą wszechświata). Czyż może być bardziej pasjonująca przygoda?

UFAM. ŚLADAMI SIOSTRY FAUSTYNY
Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń, Wyd. Rosikon Press

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

(nw)

Linki:

:: Grzegorz Górny - Wikipedia
:: Wydawnictwo Rosikon Press

Komentarze

Dodaj komentarz: