“Zwiadowcy. Oblężenie Macindaw”, John Flanagan

29.06.2010 
Kategoria: Jaguar, Flanagan John, #en, wywiad, książka, autor

“Zwiadowcy. Oblężenie Macindaw. Księga VI” (Ranger’s Apprentice: The Siege of Macindaw); John Flanagan; Wyd. Jaguar (2010) :: John Flanagan, @YT.

Po wielu latach trudnej nauki u Halta, Will jest teraz samodzielnym zwiadowcą. Jego pierwsze doświadczenia w charakterze strażnika Araluenu nie zapowiadają wielkich sukcesów. Na północnych rubieżach Królestwa sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna. Keren, rycerz renegat, pozbawiony skrupułów i sumienia wojownik, który porwał przyjaciółkę Willa - Alyss, przejmuje kontrolę nad Zamkiem Macindaw. Usytuowana w miejscu o wielkim znaczeniu strategicznym twierdza, jest wrotami na ziemie północy i to od jej załogi zależy w dużej mierze bezpieczeństwo Araluenu. Młody zwiadowca odkrywa, że zdradziecki Keren zawarł sojusz ze Skottami i chce oddać im zamek w zamian za tytuły i ziemie… Czasu jest niewiele – wróg zbliża się w szybkim tempie. Przetrzymywana w murach Macindaw Alyss niestrudzenie zbiera informacje o planach najazdu, jednak grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Will musi zebrać ludzi, by przejąć twierdzę, nim Keren odda ją w ręce Skottów. Znakomicie obwarowany zamek stanowiłby wyzwanie nawet dla regularnej armii, a młody zwiadowca ma u swego boku jedynie garstkę przyjaciół…

ZWIADOWCY. OBLĘŻENIE MACINDAW
John Flanagan, Wyd. Jaguar

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

John Flanagan. Urodzony i wychowany w Sydney w Australii, John Flanagan od dzieciństwa marzył o tym, by zostać pisarzem. Nie było łatwo. Pracował w agencji reklamowej, ale dopiero satyryczny wiersz opisujący paskudnego kolegę zwrócił na niego uwagę przełożonych. Jeden z szefów agencji uznał, że warto zainwestować w młodego pracownika i tak Flanagan dołączył do grona copywriterów. Przez dwie dekady pisał spoty reklamowe i scenariusze, później zaś trafił do telewizji i został jednym ze współtwórców sukcesu sitcomu Hi Dad!, zasłynął jednak jako autor “Zwiadowców”, serii osadzonych w fantastycznym świecie powieści dla młodzieży. Flanagan zaczął pisać historię Willa dla swego syna, Michaela, jednak to, co miało być opowieściami na dobranoc, szybko przerodziło się w cykl powieści. Pisarz wraz z żoną mieszka na przedmieściach Manly. Ma troje dzieci i czworo wnuków.

(nw)

Linki:

:: Seria: Ranger’s Apprentice - oficjalna strona (USA)
:: Seria: Ranger’s Apprentice - oficjalna strona (AU)
:: Seria: Ranger’s Apprentice - strona Penguin.com
:: Seria: RangersApprenticeBooks - Myspace
:: Seria: Ranger’s Apprentice (series) - Wikipedia (en)
:: Książka: The Siege of Macindaw - Wikipedia (en)

:: John Flanagan - Wikipedia (en)

:: Wydawnictwo Jaguar

.

Komentarze

Dodaj komentarz: