“Sześć sekund”, Rick Mofina

29.06.2010 
Kategoria: Harlequin, Mofina Rick, zwiastun, książka, autor

“Sześć sekund” (Six seconds); Rick Mofina; Wyd. Harlequin (2010) :: Zwiastun książki, @YT. Poniżej: Rick Mofina, autor książki: @YT, @YT.

“Kobieta, która ukoi swój ból tylko poprzez zemstę, a spokoju i szczęścia zazna dopiero w niebie”: W Iraku zamaskowani żołnierze brutalnie mordują męża i syna angielskiej pielęgniarki. Nie zdołała ich uratować, ale ratuje życie Amerykaninowi , wierząc, że jest on jej szansą na pomszczenie śmierci najbliższych. “Udręczona matka, która rozpaczliwie poszukuje swego dziecka”: Tak jak inne matki w Kalifornii, przyjechała odebrać swego syna ze szkoły. Odkryła, że jej mąż zabrał go wcześniej i zniknął bez śladu.

“Detektyw, który chce odkupić swoją winę”: Policjant wszczyna prywatne śledztwo w sprawie śmierci małej dziewczynki. Trop prowadzi do szkoły, ale wtedy rozpoczyna się wyścig z czasem. Z każdą mijającą sekundą zbliża się wydarzenie, które może zmienić historię.

“Troje nieznajomych połączonych wspólnym losem. Odegrają role w wydarzeniu, które może zmienić historię świata? W sześć sekund!”

SZEŚĆ SEKUND
Rick Mofina, Wyd. Harlequin

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Rick Mofina zaczął pisać już w szkole, a swoje pierwsze opowiadanie sprzedał mając 15 lat. W tym czasie napisał również swoją pierwszą powieść opartą na doświadczeniach z podróży autostopem do Kalifornii. Studiował dziennikarstwo, literaturę angielską i amerykańską w Carleton University. W czasie studiów pracował jako reporter w gazecie „Toronto Star”, tej samej w która wcześniej zatrudniała Ernesta Hemingwaya. Tak rozpoczęła się jego kariera dziennikarska trwająca trzy dekady i obejmująca kilka reakcji. Przeprowadzał wywiady z mordercami w celi śmierci, pisał o seryjnych zabójcach, napadach z bronią w ręku i zaginionych policjantach. Współpracował z Kanadyjską Królewską Policją Konną, brał udział w patrolu w pobliżu Arktyki. Był korespondentem w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Afryce, Katarze, na Karaibach oraz na pograniczu Kuwejtu i Iraku. Jego reportaże kryminale były publikowane na całym świecie między innymi w „The New York Times”, „Reader’s Digest”,” Marie Claire”, „South China Morning Post Magazine”, „The Moscow Times” oraz w brytyjskim wydaniu „Sunday Telegraph”. Jego pierwsza powieść If Ageels Fall zdobyła uznanie krytyki i został nominowana do nagrody Arthur Ellis Award w kategorii Best First Novel.

Sześć sekund to pierwszy thriller Ricka Mofiny, którego akcja toczy się na arenie międzynarodowej. Autor korzysta z doświadczeń, które zdobył, pracując jako korespondent zagraniczny. Thriller Sześć sekund stał się bestsellerem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zdobył uznanie recenzentów na całym świecie. Powieść, już przetłumaczona na siedem języków, zostanie opublikowana w dwunastu krajach.

(nw)

Linki:

:: Rick Mofina
:: Rick Mofina - Facebook

:: Książka: Sześć sekund (pl)
:: Książka: Sześć sekund - Facebook
:: Książka: Sześć sekund - Twitter
:: Książka: Sześć sekund - Yam

:: Wydawnictwo Harlequin

.

Komentarze

Dodaj komentarz: