“Matka Teresa: ukryty ogień”, Joseph Langford

30.06.2010 
Kategoria: #es, Langford Joseph, recenzja, książka, Znak, autor

“Matka Teresa: ukryty ogień” (Mother Teresa’s Secret Fire); Joseph Langford; Wyd. Znak (2010) :: O Matce Teresie z Kalkuty i książce opowiadają: Paweł Zuchniewicz @YT i Anna Sosnowska @YT oraz autor: Joseph Langford @YT (es).

Podczas zwyczajnej podróży pociągiem w potwornym upale w gwarnym, zatłoczonym wagonie stało się coś niezwykłego: Bóg przyszedł do siostry Teresy, a ona stała się Matką Teresą, misjonarką miłości. Wiele lat później powie jednak, że przez całe swoje życie była pogrążona w ciemnościach. „Nie ma we mnie Boga” - pisała. Skąd zatem pochodził ogień, którym ta niepozorna kobieta rozpalała serca milionów ludzi? Skąd czerpała siłę, aby z uśmiechem na twarzy nieść pomoc najuboższym mieszkańcom slumsów Kalkuty?


Niezwykła opowieść ojca Josepha Langforda, założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Miłości, nie tylko pokazuje życie i duchową podróż Świętej z Kalkuty, ale zawiera też jej nieznane dotąd teksty. Ukryty ogień to książka, która mówi o najgłębszych motywacjach Matki Teresy, o jej intymnej relacji z Jezusem i o niezwykłej sile, która pozwoliła jej na przemianę duchowej ciemności w światło.

MATKA TERESA: UKRYTY OGIEŃ
Joseph Langford, Wyd. Znak

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

(nw)

Linki:

:: Mother Teresa (en)
:: Matka Teresa z Kalkuty - Wikipedia

:: Książka: Mother Teresa’s Secret Fire - blog

:: Wydawnictwo Znak

.

Komentarze

Dodaj komentarz: