“Ogród wiecznej wiosny”, Cristina López Barrio

14.07.2010 
Kategoria: #es, Barrio Cristina López, zwiastun, wywiad, Otwarte, książka

“Ogród wiecznej wiosny” (La casa de los amores imposibles); Cristina López Barrio; Wyd. Otwarte (2010) :: Prezentacja książki @YT. Poniżej hiszpański zwiastun książki @YT

Klątwa wisząca nad rodem Laguna niszczy miłość pięknej Clary o bursztynowych oczach. Rozpacz porzuconej dziewczyny sprawia, że staje się cud - ogród domu o czerwonych ścianach zaczyna kwitnąć wbrew naturze przez cały rok. Kobiety z kolejnych pokoleń żyją skazane przez bezlitosne fatum na nieszczęśliwą miłość, samotność, zemstę. Czy którejś z nich uda się odwrócić przeznaczenie? Ogród wiecznej wiosny to napisana barwnym językiem wielopokoleniowa saga, której bohaterki zakochują się tylko raz - na całe życie.

Oszałamiająca i porywająca opowieść o skrytych namiętnościach, grzesznych rozkoszach i potędze miłości.

OGRÓD WIECZNEJ WIOSNY
Cristina López Barrio, Wyd. Otwarte

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Cristina López Barrio - znakomita hiszpańska pisarka. Prawniczka, która przerwała karierę, aby poświęcić się swojej pasji: pisaniu. Lubi aromatyczną herbatę i muzykę filmową. Podczas pisania „Ogrodu wiecznej wiosny” słuchała ścieżek dźwiękowych z filmów „Duma i uprzedzenie” i ‘Angielski pacjent”. Jej ukochaną książką jest „Sto lat samotności” Gabriela Garcii Márqueza. Urodzona w Madrycie, 12 maja 1970 roku. Ma męża i sześcioletnią córkę Lucíę. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. W 2006 roku zdobyła tytuł magistra na Uniwersytecie Pontificia de Comillas. Jej specjalnością jest prawo własności intelektualnej. Od 2000 roku uczestniczy w warsztatach twórczego pisania prowadzonych przez Clarę Obligado. Obecnie prowadzi badania nad europejskim kontekstem literatury i teatru na Universidad Nacional de Educacin a Distancia.

(nw)

Linki:

:: Książka: Ogród wiecznej wiosny
:: Wydawnictwo Otwarte

.

Komentarze

Dodaj komentarz: