“Mały człowiek”, Jędrzej Morawiecki

1.09.2010 
Kategoria: Morawiecki Jędrzej, Semper, książka, autor

“Mały człowiek. O współczesnym reportażu w Rosji”; Jędrzej Morawiecki; Wydawnictwo Semper (2010) :: Jędrzej Morawiecki, autor książki @YT.

Książka jest zapisem fascynacji literackością reportażu, budowanego na bazie etosu tradycji inteligenckiej. Analiza dokumentalnych tekstów ma ukazać inne oblicze rosyjskiego dziennikarstwa: niezwykle subiektywne, skuteczne perswazyjne, trudne do sformatowania i standaryzacji. Opis reportaży tygodnika “Ogoniok” to również zapis schyłku czy wygaszania osobistych form - schyłku związanego jednak nie tyle z presją polityczną, ile marketingową, nie tyle z naciskami Kremla, ile reklamodawców.

MAŁY CZŁOWIEK
Jędrzej Morawiecki, Wyd. Semper

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Jędrzej Morawiecki (ur. 1977) — reportażysta, tłumacz, podróżnik; doktor socjologii i literaturoznawstwa; współtwórca grupy Dziennikarzy Wędrownych; laureat nominacji do nagrody „Press” i wielu nagród za filmy dokumentalne, a także za reportaże radiowe o Rosji (nagroda specjalna na Krakowskim Festiwalu Filmowym, „Polska i Świat”, stypendium im. Jacka Stwory i inne); pracuje jako adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

(nw)

Linki:

:: Jędrzej Morawiecki
:: Grupa “Dziennikarze wędrowni

:: Wydawnictwo Semper

.

Komentarze

Dodaj komentarz: