“Badyl na katowski wór”, Alan Bradley

21.09.2010 
Kategoria: Vesper, Bradley Alan, WTK, #de, #en, książka, wywiad, autor

“Badyl na katowski wór” (The Weed That Strings the Hangman’s Bag); Alan Bradley; Wydawnictwo Vesper (2010) :: Błażej Oczkowski oraz Paulina Surniak (Miasto książek), Jędrzej Polak, tłumacz i Alan Bradley, autor książki w progranie pt. Połykacze książek (WTK TV): @YT, YT. Poniżej zwiastun Mord ist Kein Kinderspiel (DE) @YT.

Czy mordercze lato w bukolicznym Bishop’s Lacey dobiegło końca? Kogóż to pochowano na wiejskim cmentarzu przy kościółku św. Tankreda? Czy Flawia zmartwychwstała? Wydarzył się cud! Do Bishop’s Lacey zjechało rozklekotanym austinem Zaczarowane królestwo samego Ruperta Porsona! Tego Ruperta Porsona, który wraz z Wiewiórką Snoddym występuje w telewizji. Jaka szkoda, że Flawia nie ma telewizora!

Ma za to do rozwiązania dwie zagadki kryminalne. Jedną z przeszłości, najboleśniejszą, gdyż zginęło dziecko - Robin Ingleby - rówieśnik Flawii, i drugą, najtragiczniejszą, która wydarzyła się na oczach całej wioski. Ma również siostry, Ofelię i Dafne, które należałoby, jak twierdzi ciocia Felicity, “batożyć jak wszystkie dzieci, jeśli nie mają zamiaru wstąpić do palestry lub zająć się polityką, gdyż w takim wypadku należałoby je dodatkowo utopić”. Albo otruć czekoladkami z siarkowodorem.

BADYL NA KATOWSKI WÓR
Alan Bradley, Wyd. Vesper

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Flawia znów ma pełne ręce roboty!

(nw)

Linki:

:: Flavia de Luce (en)
:: Flavia de Luce (de)
:: Flavia de Luce Fan Club

:: Wydawnictwo Vesper

.

Komentarze

Dodaj komentarz: