“Idealna dziewczyna”, Jennifer Strickland

22.10.2010 
Kategoria: Strickland Jennifer, Koinonia, #en, wywiad, książka, autor

“Idealna dziewczyna” (Girl Perfect); Jennifer Strickland; Wyd. Koinonia (2010) :: Zwiastun książki @YT. Poniżej Jennifer Strickland: @YT, YT, YT.

W wieku ośmiu lat Jennifer Strickland weszła w świat mody, który miał ją doprowadzić do wielkiej kariery. Na zewnątrz wszystko wyglądało świetnie – pracowała dla Giorgia Armaniego, reklamowała firmy, takie jak Oil of Olay czy Mercedes Benz, stała się znaną modelką. Jednak szybko odkryła, że kariera modelki nie prowadzi do poczucia spełnienia i satysfakcji… Idealna dziewczyna to przejmująca historia podróży Jennifer w odkrywaniu prawdziwego piękna. Strony tej książki oferują wgląd w rzeczywistość reklamy i mody, odnajdziesz na nich również dziewczynę, której zmagania są podobne do twoich. Zasady prawdziwego piękna zniszczą iluzję, że zewnętrzne piękno i sukces są w stanie przynieść zaspokojenie.

“Cieszę się, że Jennifer Strickland zdecydowała się na napisanie tej książki. Doskonale rozumiem, o czym pisze. Przez ostatni rok żyłam w podobnym świecie: moda, flesze, konkursy i kontrakty. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek wcześniej młode dziewczyny za najwyższy cel stawiają sobie idealny wygląd. Trudno się dziwić, to nam serwuje świat, media, presja otoczenia. Czy potrafimy wyznaczyć sobie mądre granice w tym, jak wielką wagę przykładamy do wyglądu? Autorka szczegółowo opisuje, jak daleko można te granice przekroczyć. Świat mody nie jest dobrym miejscem, by poczuć się piękniejszym, lepszym. Trzeba tam stawić czoła krytyce, czasem poniżeniu. Bez Boga nie uporałabym się z presją, na jaką byłam narażona i nieustannym ocenianiem mojej osoby.” - Anna Jamróz, Miss Polski 2009

Jennifer Strickland zdobyła stopień licencjata w dziennikarstwie radiowym oraz stopień magistra literatury. Była także modelką dla Ford Models NYC, Niny Blanchard w Los Angeles, Fashion Model Management w Mediolanie i NOVA Models w Monachium. Pracowała na wybiegach Mediolanu dla Giorgia Armaniego i wystąpiła w wielu reklamach telewizyjnych. Jej zdjęcia pojawiły się w „Teen”,„Cosmopolitan”, „Vogue”, „Glamour” i w różnych akcjach reklamowych.

IDEALNA DZIEWCZYNA
Jennifer Strickland, Wyd. Koinonia

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

(nw)

Linki:

:: Jennifer Strickland
:: Jennifer Strickland - Facebook
:: Jennifer Strickland - Twitter
:: Jennifer Strickland - YouTube
:: Książka: Idealna dziewczyna - Facebook

:: Wydawnictwo Koinonia

.

Komentarze

Dodaj komentarz: