“Ucho na świat”, Katarzyna i Krzysztof Świdrak

9.10.2010 
Kategoria: Świdrak Katarzyna, Świdrak Krzysztof, Carta Blanca, zwiastun, książka

“Ucho na świat”; Katarzyna i Krzysztof Świdrak; Wyd. Carta Blanca (2010) :: Zwiastun książki @YT.

Jaki dźwięk czyni Krzysztofa Hołowczyca absolutnie szczęśliwym? Dlaczego Kraków brzmi niebezpiecznie dla Czesława Mozila? Gdzie Martyna Wojciechowska usłyszała najpotworniejsze hałasy? Jaka muzyka pomagała Jaśkowi Meli w zdobywaniu biegunów? Jakie dźwięki potrafi wydobyć z każdego przedmiotu muzyczny czarodziej Joszko Broda? Co zafascynowało Wojciecha Manna w londyńskim metrze? Czym są kukabary, które Marek Niedźwiecki słyszał w australijskich miastach? I dlaczego Jerzy Stuhr cierpi we Florencji na chorobę Stendhala?

Katarzyna Skawska i Krzysztof Świdrakowie, którzy w książce Świat w zasięgu nosa „obwąchiwali” różne zakątki ziemi, tym razem postanowili nadstawić uszu i dowiedzieć się od 16 słynnych osób, co można usłyszeć, podróżując po świecie, i czy wszystko da się opisać za pomocą dźwięków. Zadbali także o naukową podbudowę swojej publikacji: wywiady przeplatane są fragmentami wypowiedzi ekspertów – fizyka, specjalistki od kultury Afryki i historyka sztuki z Muzeum Azji i Pacyfiku.

UCHO NA ŚWIAT
Katarzyna i Krzysztof Świdrak, Wyd. Carta Blanca

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Katarzyna i Krzysztof Świdrakowie – podróżni dziennikarze, dziennikarscy podróżnicy. Zaczynają podróż tam, gdzie inni kończą. Na wyprawy zawsze zabierają ze sobą dwa ulubione przewodniki: wyobraźnię i zmysły. Wielbiciele szczęścia w każdej postaci.

(nw)

Linki:

:: Katarzyna i Krzysztof Świdrak - YouTube
:: Wydawnictwo Carta Blanca

.

Komentarze

Dodaj komentarz: