29,99; Frédéric Beigbeder

14.07.2007 
Kategoria: #fr, Beigbeder Frederic, film, zwiastun, Noir sur Blanc, książka


Noir.pl

“29,99″; Frédéric Beigbeder; Wyd. Noir sur Blanc (2001) :: Film: zwiastun filmu “99 Francs” na podst. książki Frédérica Beigbedera (film reżyseruje Jan Kounen, Francja; premiera: 26 września 2007)

W Paryżu, jednym z najruchliwszych zakątków globalnej wioski, mieszkał pewien sympatyczny facet imieniem Octave. Pracował w reklamie i zarabiał kupę forsy. Był panem świata, zawsze miał mnóstwo pieniędzy, kokainy i sprzedajnych kobiet. Lecz pewnego dnia się zbuntował. Przestała mu odpowiadać rola współtwórcy nowego wspaniałego świata, w którym niewolników uczy się miłości do niewoli. Postanowił więc zdemaskować mechanizmy reklamy i napisać powieść. I tak powstała ta książka. Jest w niej wyraźne przesłanie moralne, pomimo brzydkich słów, nieprzyzwoitych scen, a nawet morderstwa. I kosztuje tylko 29, 99 zł.

Frédéric Beigbeder urodził się 21 września 1965 r. w Neuilly-sur-Seine w zamożnej rodzinie mieszczańskiej. Jego matka, Christine de Chasteigner, tłumaczy romanse, natomiast ojciec, Jean-Michel Beigbeder, pracuje w firmie zajmującej się doradztwem personalnym. Czytaj więcej…

Via Gildia.pl

Linki:
:: Strona filmu “99 Francs”
:: Wydawnictwo Noir sur Blanc

Komentarze

Dodaj komentarz: