“Bóg. Życie i twórczość”, Szymon Hołownia

9.11.2010 
Kategoria: spotkanie, zwiastun, Hołownia Szymon, książka, Znak, autor

“Bóg. Życie i twórczość”, Szymon Hołownia, Znak (2010) :: Szymon Hołownia @YT, YT.

Czym różni się Bóg od UFO? Dlaczego Jezus zdemolował kantor? Czy Bóg lubi krew? Odpowiedź na te i inne pytania w książce Bóg. Życie i twórczość. Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten. Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy? Relacja Boga i czasu to jeden z poruszanych przez autora fascynujących tematów.

Dziennikarz opisuje nasze wyobrażenia dotyczące Stwórcy, próbując odpowiedzieć na najczęściej nurtujące nas pytania: czy rzeczywiście Bóg jest jeden, dlaczego w Starym Testamencie bywał okrutny i mściwy, a w Nowym twierdził, że najważniejsze to kochać i przebaczać, czemu nie daje się zobaczyć, dlaczego objawił się akurat Żydom i czym jest Trójca Święta? Najważniejsze teologiczne koncepcje, charakterystyczny styl autora i liczne jego osobiste refleksje na temat jego stosunku do Stwórcy to wybuchowa mieszanka!

BÓG. ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ
Szymon Hołownia, Wyd. Znak

Wydawca :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta, dyrektor programowy kanału Religia.tv, współpracuje z telewizją TVN, felietonista „Newsweek Polska”. Dwukrotny laureat nagrody „Grand Press” - w kategorii wywiadu za rozmowę ks. prof. Jerzym Szymikiem Niebo dla gołębi (2006) oraz w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego za wywiad z etykiem i filozofem dr Kazimierzem Szałatą Pamięta Pan Hioba? (2007). Trzykrotnie nominowany do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. ks. bpa Jana Chrapka, otrzymał ją w 2007 roku za „nowatorski sposób prezentowania i komentowania spraw religijnych: atrakcyjny, a przy tym głęboki, otwarty na nowe prądy umysłowe i wrażliwość młodego pokolenia”. Jest także laureatem wielu innych nagród i wyróżnień. Znany jako prowadzący programy Mam talent, Między sklepami oraz Ludzie na walizkach. Autor książek Kościół dla średnio zaawansowanych, Tabletki z krzyżykiem oraz Ludzie na walizkach.

(nw)

Linki:

:: Szymon Hołownia - religia.tv
:: Szymon Hołownia - newsweek.pl
:: Szymon Hołownia - facebook
:: Szymon Hołownia - wikipedia

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: