“Podziemne tajemnice Gór Sowich”, Bartosz Rdułtowski

8.02.2012 
Kategoria: aktualizacja, Technol, Rdułtowski Bartosz, książka, autor

“Podziemne tajemnice Gór Sowich. Część III”, Bartosz Rdułtowski, Wyd. Technol (2011) :: Bartosz Rdułtowski @YT.

Prowadzona w Górach Sowich ekspedycja badawcza dobiegła końca. Wbrew cichym planom GKBZHwP w ciągnących się kilometrami podziemiach nie odnaleziono poszukiwanego OBIEKTU. Tymczasem w Polsce tylko kilka osób wie, że podobną akcję, do tej z Gór Sowich, kilkanaście dni temu przeprowadzono również na terenie Czechosłowacji. W dodatku z pełnym powodzeniem. Odnaleziony na dnie jednego z przygranicznych jezior i wydobyty z mułu OBIEKT poddano już wstępnej analizie w budynku czechosłowackiego MSW. Jest 29 lipca 1964 roku. Rozpoczęte kilka miesięcy temu na terenie Polski i Czechosłowacji dwie niezależne operacje specjalne wkraczają w decydującą fazę. Członkowie ODESSY i innych organizacji zrzeszających hitlerowskich zbrodniarzy wojennych wiedzą, że gra toczy się o najwyższą stawkę. Najnowsza książka Bartosza Rdułtowskiego ukazuje zupełnie nieznany aspekt powojennych badań podziemi w Górach Sowich.

“Podziemne tajemnice Gór Sowich. Cześć II”, Bartosz Rdułtowski, Wyd. Technol (2011)

Od zakończenia II wojny światowej minęło już blisko 20 lat. Mimo to szereg związanych z nią spraw jest wciąż niewyjaśnionych. Jeden z sekretów spoczywa na Dolnym Śląsku, ukryty głęboko pod ziemią. Stanowi go gigantyczny system kilku podziemnych kompleksów w Górach Sowich, które w ścisłej tajemnicy były budowane przez III Rzeszę w ostatnich miesiącach wojny. Na temat jego przeznaczenia wciąż krążą zadziwiające hipotezy… Jest wczesna wiosna 1964 roku. W kierunku jednego z zagruzowanych wejść do podziemi zmierza grupa mężczyzn. Ekipa jest profesjonalnie wyposażona - wszyscy mają własne źródło światła, gumowe buty, ochronne hełmy na głowach i brezentowe ubrania. Wśród mężczyzn jest m.in. młody, wojskowy dziennikarz. Jeżeli ktoś z ekipy zna prawdziwy powód ekspedycji, to osobą tą jest właśnie on. W Górach Sowich rozpoczyna się bowiem wyjątkowo mroczna i pokrętna operacja specjalna… Najnowsza książka Bartosza Rdułtowskiego ukazuje zupełnie nieznany aspekt powojennych badań podziemi w Górach Sowich.

Podziemne tajemnice Gór Sowich. Część I, Bartosz Rdułtowski, Wyd. Technol (2007)

Pod sam koniec II wojny światowej jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic III Rzeszy pozostaje na ziemiach, które mają należeć do Polski. W tym czasie, sekret jej istnienia zna tylko wąska grupa „wtajemniczonych” osób. Mija kilka miesięcy. Wieści o gigantycznych podziemnych tunelach, wykutych w zboczach Gór Sowich, zaczynają zataczać coraz szersze kręgi. Rośnie zainteresowanie rolą, jaką w planach Hitlera spełniać miało mroczne „podziemne miasto” oraz skarbami, jakie może wciąż skrywać. Pogłoski o zagadkowych lochach docierają do instytucji rządowych, dziennikarzy i wojska. Rozpoczyna się polowanie na… podziemne tajemnice Gór Sowich.

“PODZIEMNE TAJEMNICE GÓR SOWICH”, Bartosz Rdułtowski

GDZIE KUPIĆ? - Wydawnictwo Technol
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skapiec :: Allegro

Bartosz Rdułtowski. Urodzony w 1973 roku. Ukończył I LO im. Barłomieja Nowodworskiego w Krakowie oraz studia farmaceutyczne w CMUJ. Mieszka w Krakowie. Po siedmiu latach pracy w zawodzie farmaceuty zdecydował się go porzucić i poświęcił się zawodowo swojej pasji – pisaniu książek. Badacz, publicysta, dokumentalista i wydawca. Właściciel wydawnictwa Technol, pomysłodawca i twórca serii wydawniczych: “Militarne sekrety”, “Tajemnicza Polska” oraz “Z archiwum militarnych sekretów”. Autor kilkunastu książek i kilkudziesięciu artykułów. Od ponad 20 lat zajmuje się zagadkami związanymi z badaniami nad tajnymi broniami, począwszy od prac niemieckich z okresu II wojny światowej aż po programy współczesne. Tropi wojenne tajemnice na Dolnym Śląsku i w Małopolsce.

(nw)

Linki:

:: Muzeum Sztolni Walimskich
:: Tajemnicze Podziemne Miasto Głuszyca - kompleks Osówka
:: Podziemne Budowle Gór Sowich “Kompleks Włodarz”
:: Sowiogórskie tajemnice

:: Bartosz Rdułtowski
:: Bartosz Rdułtowski - facebook

:: Wydawnictwo Technol

Komentarze

Dodaj komentarz: