“Kolor prawdy”, David Baldacci

11.11.2010 
Kategoria: Baldacci David, Buchmann, #en, zwiastun, książka, wywiad, autor

“Kolor prawdy” (True Blue), David Baldacci, Wyd. Buchmann (2010) :: Reklama książki @Vimeo i David Baldacci @YT.

Kolor prawdy, to mrożący krew w żyłach thriller, dotyczący tajemnic i ciemnych stron bezpieczeństwa narodowego. Mason „Mace” Perry była głównym policjantem w waszyngtońskiej policji, dopóki nie została porwana i wrobiona w przestępstwo. Straciła wszystko, odznakę, karierę oraz wolność (spędziła dwa lata w więzieniu). Po wyjściu z więzienia koncentruje się na jednym celu: zostać ponownie policjantem. Pragnie samodzielnie rozwiązać poważny przypadek i udowodnić, że ma prawo do noszenia munduru.

Ale nawet pracując z siostrą szefa policji jako partnerem, musi działać w ukryciu - mściwy prokurator szuka każdego powodu, aby wysłać ją z powrotem za kratki. Następnie Mace poznaje Roya Kingmana, który jest młodym prawnikiem, pracującym w znanej firmie prawniczej w Waszyngtonie. Mace i Roy spotykają się po tym, jak on znajduje w pracy ciało swojej koleżanki. Prowadzone przez nich śledztwo w sprawie śmierci prawniczki odsłania zaskakujące sekrety z prywatnego i publicznego życia stolicy. To co zaczęło się jako standardowe dochodzenie w sprawie zabójstwa, nieoczekiwanie nabiera cech złożonej, diabolicznej, a nawet śmiertelnie niebezpiecznej gry.

KOLOR PRAWDY
David Baldacci, Wyd. Buchmann

Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Allegro.pl.

David Baldacci ur. w 1960 roku w Richmond, w stanie Wirginia; prawnik i pisarz. Z racji wykształcenia i uprawianego gatunku literackiego porównywany jest do Johna Grishama. Największą sławę przyniósł mu debiutancki thriller Władza absolutna (1996), który sprzedano w ponad dwumilionowym nakładzie. Powieść ta została zekranizowana przez Clinta Eastwooda. Dwa lata później Baldacci wydał następną książkę pt. Dowód prawdy. Oprócz powieści sensacyjnych, Baldacci pisze także książki obyczajowe. Można wśród nich znaleźć takie tytuły, jak Studnia życzeń, czy Zdążyć na Boże Narodzenie. Większość jego powieści można odnaleźć na listach amerykańskich
i europejskich listach bestsellerów. Zostały przetłumaczone na blisko 40 języków i wydane w ponad 80 krajach.

(nw)

Linki:

:: David Baldacci
:: David Baldacci - facebook
:: David Baldacci - twitter
:: David Baldacci - youtube
:: David Baldacci - wikipedia

:: Wydawnictwo Buchmann

Komentarze

Dodaj komentarz: